„Oslovil jsem specialisty na architekturu a další odborníky, kteří spolupracují v komisi v rámci olomouckého arcibiskupství. Ti navrhovaný projekt a možné umístění podia u kostela razantně odsoudili a označili za nevhodný,“ sdělil duchovní správce farnosti Uherské Hradiště Petr Dujka, který chce i v budoucnu o plánovaných změnách ve městě jednat se zástupci radnice. Navrhovaný projekt se setkal s kritikou rovněž u dalších obyvatel města.
„Jak by to tu vypadalo? Podium před kostelem nebo před domem služeb? Vždyť by to monstrum zakrývalo pohled na jedny z nejhezčích budov ve městě!“ podivuje se plánům města pětapadesátiletý Hradišťan Jindřich Koutný.
Podobný nesouhlas vyvolal i návrh na odstranění některých stromů z centra města. Z původně rozsáhlejšího kácení ale nakonec pravděpodobně sejde. K zemi by měly jít pouze dva stromy. S tím ale rozhodně nesouhlasí skupinka stěžovatelů v čele s Jiřinou Stloukalovou.
„Nedáme ani ty dva stromy. Tento porost zdobí město již devadesát let, o čemž existují archivní dokumenty. Píšu žádost zastupitelstvu města, aby stromy prohlásilo za památné. Mám příslib od pana poslance Plachého, že mě v mé snaze stromy zachránit, podpoří,“ sdělila Stloukalová. Jaroslav Pecháček z Uherského Hradiště upřesnil, že podle dokumentů z roku 1919 stromy vysázela tehdejší obecní rada. „Obecenstvo je žádáno, aby nedopustilo poškozování těchto stromů, jež mají býti kdysi nejen ozdobou náměstí, nýbrž i upomínkou na pohnuté doby převratu po světové válce,“ cituje Pecháček z časopisu Zájmy Slovače z roku 1019. Zástupci města ale upozorňují – předložené plány jsou pouze projektem. „Může doznat ještě řadu změn, prozatím nic není definitivní,“ varoval před časem před unáhlenými závěry městský architekt Aleš Holý.