Sedm lidí bylo zraněno, jeden člověk, dvanáctiletý chlapec, však v pátek 23. ledna ráno svým těžkým zraněním podlehl. Radní se vyjadřovali k problematice vzrostlých a starých stromů a zvláště pak k dřevině, která způsobila čtvrteční tragédii.

13.20 hod. - Primátorka města Zlín Irena Ondrová slíbila, že se budou snažit oběma rodinám pomoci ulehčit jim jejich těžkou situaci.

13.28 hod. - Radnice plánuje navázat spolupráci s dendrology a na základě doporučení bude zvažovat možné vykácení dalších stromů, které nebudou v dobrém stavu. „Neznamená to ale, že pokácíme celý park,“ uvedl náměstek primátorky Hynek Steska. Doplnil, že budou posuzovat strom od stromu. Dokonce radnice zvažuje i to, že v souvislosti s kácením stromů půjdou proti rozhodnutí inspekce životního prostředí.

13.32 hod. - Vedoucí odboru zeleně Ivo Divoký potvrdil, že ve čtvrtek vyvrácený strom byl v minulosti několikrát kontrolován a nikdy nebylo zjištěno, že by strom byl jakkoliv poškozený či narušený. Inkriminovaný strom byl kontrolován v loňském roce. Dřevina má kořenový bal a musely by být pravidelně dělány odkopy kolem, aby mohl být zjištěn stav kořenů. To, že se urychlila jeho hniloba, lze přisoudit částečně i teplotním změnám. V nejbližší době bude pokácena i několik desítek let stará lípa, která je v okolí místa nehody.

13.34 hod. - Primátorka nevyloučila, že by dotčené rodiny odškodnili.