„K místu, kde má stát nová fontána, je už přivedena elektřina i voda. V těchto dnech se má začít kopat a postupně osazovat kámen. Chceme, aby byl artefakt v polovině října zcela dokončen,“ přiblížila mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková.

Plastika bude stát jen několik metrů od místa tragédie. Podle návrhu výtvarníka Lubomíra Jarcovjáka bude mít podobu kamenného kvádru. Artefakt bude vyroben z božanského pískovce okrové barvy. Mají v něm být vyhloubeny dvě misky se spirálami, které symbolizují nekonečno. Jak už dříve Jarcovják prozradil, fontána bude dlouhá sto dvacet, široká šedesát a vysoká osmatřicet centimetrů. „Povede k ní úzká cesta jako symbol žebříku do nebe. Kolem díla bude květinový kruh,“ připomněl autor.

Za výstavbu plastiky zaplatí město Zlín 750 tisíc korun.

Pajasan žláznatý, který stál nedaleko zastávky městské hromadné dopravy Náměstí Míru a tržnice pod Kaštany, se zřítil 22. ledna krátce po poledni. Jeho pád způsobil zranění několika kolemjdoucím, přičemž dva školáci následkům zranění podlehli. Policie obvinila tři zaměstnance magistrátu, že jsou za pád stromu zodpovědní. Okresní státní zastupitelství na ně podalo obžalobu z trestného činu obecné ohrožení, tudíž je čeká soud.