„Měla jsem obavy jak to celé dopadne. Maminka Dana mi však situaci ulehčila tím, že byla naprosto klidná,“ popsala schůzku Ondrová.

Dodala, že u paní nebyl patrný ani náznak hysterie. „Její přístup mě velmi překvapil, obzvlášť když přišla řeč na změny v programu Open-air festivalu, který se ten den konal na náměstí,“ řekla primátorka.

Podotkla, že i přes neštěstí, které ji potkalo, působila velmi vyrovnaně. „Když jsme spolu mluvily, ptala se mě proč ten program měníme. Její syn byl prý velmi veselý a určitě by si přál, aby na festivalu hrála veselá hudba a tancovaly tam děti. Poprosila mě, jestli by bylo možné nechat na náměstí zaznít písničku od skupiny Beatles, kterou měl Dan rád,“ přiblížila Ondrová.

Radnice se spojila už i s maminkou, jejíž syn leží od pátku v brněnské nemocnici. „Také s ní se jednalo velmi dobře. Oběma rodinám jsme poskytli dar, který jim pomůže při zařizování některých nezbytných věcí. V žádném případě se však nejedná o odškodnění,“ vysvětlila primátorka. O jaký dar se jednalo však odmítla prozradit.

„Kontaktovat ostatní postižené rodiny, se nám zatím ještě nepodařilo, protože není jednoduché zjistit, o koho se jednalo,“ podotkla Ondrová.

Strom, který se minulý týden zřítil v centru Zlína, zranil celkem sedm lidí. Tři z nich byli ještě ten den z péče lékařů propuštěni. Jeden z vážně raněných chlapců v pátek nad ránem zemřel, druhý byl kolem poledne ve vážném stavu převezen do brněnské fakultní nemocnice. „I nadále je jeho stav vážný nicméně stabilizovaný,“ uvedla mluvčí brněnské nemocnice Anna nesvadbová.

V ten samý den byla propuštěná domů další ze zraněných. „Teď je v Krajské Baťově nemocnici hospitalizována už jen jedna pacientka,“ sdělila mluvčí nemocnice Karla Havlíková. Bližší informace o jejím stavu však odmítla říct.

28. ledna, šest dnů po tragické události, navštívila nejbližší rodina zemřelého, profesionální hasiče.

„Přišli sem, aby vyjádřili své poděkování za zásah a záchranu zraněných,“ řekl mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček. Zdůraznil, že celý sbor se sklání před neuvěřitelnou sílou rodiny, která přišla o své dítě a je schopna v této těžké době ještě prokázat vděk všem zúčastněným.