Začínáme soutěžit o nejpohlednější stárkovský pár z letošních hodů

Ulice Stříbrnic tak mohly pro tento den i přes vytrvalý déšť patřit krojované chase, stejně jako jejím písním a tancům. V hodovém průvodu nemohl chybět ani letošní stárek.

„Už na loňských hodech jsem našemu starostovi slíbil, že se letos ujmu role stárka, takže svůj slib teď plním a velice se na tuto úlohu těším," uvedl před samotným zahájením hodů letošní stárek Přemysl Krsička. Ten se mimo jiné stejné role ujal jen nedávno také v nedalekých Vážanech. Jeho partnerkou pro stříbrnické hody se stala stárka Karolína Sokolová.

Sobotní Martinské hody začaly srazem krojovaných u kostela krátce po poledni. Po následné hodové mši svaté mohl hodový průvod vyrazit pro své stárky, aby se všichni společně odebrali k domu stříbrnického starosty Petra Matouška , který chase předal povolení hodů.

„Přísně sa zakazuje svobodným mládencom mačkat sa povolně s děvčicama, máte dost času po hodech někde v lůce. Starým mládencom sa naporůčá, aby tancovali a hleděli sa po hodech oženit. Svobodné děvčice a sexuchtivé paničky se nesmí věšat chlapcom na krk. Nechcu mět v dědině větší problémy než mám," zněl humorný proslov stříbrníckého starosty směrem k usmívajícímu se hodovému davu.

Sobotní program ve Stříbrnicích zakončila hodová zábava ve škole. O hudební doprovod se postarala dechová hudba Nedakoňanka.