„Chtěli bychom, aby střelnici využívalo více lidí. S místní základní školou jsme se bavili o možnosti využít areál pro branné cvičení pro děti. Stejně tak by se střelnice dala využít jako cvičiště pro vlčnovské hasiče," řekl předseda sdružení Dřínek Josef Knotek. Neopomněl dodat, že zde budou probíhat i střelecké závody nebo například kulturní akce.

„Střelnice doplňuje další kousek do mozaiky, která se skládá z Vlčnovských búd, muzea pálenic, Galerie na Měšťance nebo kostela sv. Jakuba Staršího. Celkově se tak jedná o velmi pestrou a pro lidi určitě atraktivní směsku, která Vlčnovu poskytuje bohaté, nejen kulturní, vyžití," řekl starosta Vlčnova Jan Pijáček.

Střelnici za zhruba 1,2 milionu korun podpořila částkou 800 tisíc i vlčnovská radnice. „Zbytek jsme dodali z vlastní kasy," nechal se slyšet Knotek s tím, že většinu prací si myslivci formou brigády udělali sami.

Areál se navíc může pochlubit faktem, že splňuje přísné olympijské požadavky co se týče balistiky nebo rozměrů. „Ne, že bychom tady chtěli pořádat olympiádu, ale parametry bychom na to měli," směje se Josef Knotek.

Po zralé úvaze se střelnice rozrostla ještě o další kus. „Přistavili jsme další zařízení a střelecký arsenál jsme z brokových zbraní rozšířili i na kulové. Nebude tak zde problém cvičit například s malorážkou nebo pistolí," přidal další novinky Knotek, který doplnil, že střelnice může sloužit také jako cvičiště pro získání zbrojního průkazu.

Nového střeleckého areálu by mohla využít i blízká uherskobrodská Česká zbrojovka.

„Zatím jsme žádnou konkrétní nabídku nedostali. Možné spolupráci se ale nebráníme, vše záleží jen na podmínkách a dohodě mezi námi a provozovateli střelnice," vyjádřil se před časem za zbrojovku Petr Hauerland, který má na starost záležitosti pro Českou republiku a Slovensko.

Součástí slavnostního zahájení, které začne v 10 hodin, je ukázka závodní střelby profesionálního střelce, hobby střelby členů MS Vlčnov. Prostor se najde ale i pro držitele zbrojních průkazů a pro zájemce bude připravena i střelba pod vedením instruktora. Kulturní složku obstará místní kapela Čuchaband.

Areál v místech zvaných Čupy ve rozkládá zhruba v kilometrové vzdálenosti za Vlčnovem nedaleko silnice třetí třídy na Dolní Němčí, tři metry pod úrovní vozovky. Ve směru k Vlčnovu ji odděluje živý plot. Ze severovýchodní a jihovýchodní strany chrání střelnici stávající lesní porost.

LIBOR MALIŠ