Přijmout posily je však podle hradišťských radních nezbytností. Informoval o tom místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.

„Jde nám hlavně o posílení hlídek, které by dohlížely na pořádek ve městě o víkendech a těsně před volnými dny,“ vysvětlil Tichavský. Nalézt odpovídající síly se ale ukázalo jako mimořádně složité. „Během uplynulých měsíců se výběrového řízení zúčastnila zhruba stovka adeptů. Prozatím ale žádný z nich podmínky pro přijetí na pozici strážníka nesplnil. Několik adeptů má ještě absolvovat psychologický pohovor se specialistou, takže je možné, že se tato situace nakonec přece jen zlepší,“ chytá se naděje zástupce velitele Městské policie Uherské Hradiště Vlastimil Pauřík. Jádro neúspěchu nových žadatelů tkví v nízké schopnosti adeptů verbální komunikace, omezené znalosti města a psychické odolnosti. „Často také mají mylnou představu o tom, co tato práce obnáší,“ poznamenal Pauřík. Zástupce velitele hradišťských strážníků se domnívá, že nejdůležitějším předpokladem pro zdárný výkon jejich práce je psychická odolnost. „Strážník nesmí vystupovat vůči lidem arogantně, měl by být ve své činnosti univerzální a být schopný si dokázat poradit v každé situaci,“ dodal Vlastimil Pauřík.

Hustým sítem policejních nároků nového výběrového řízení prošel prozatím jediný uchazeč. Jeho trumfem byl především fakt, že tuto práci již v minulosti vykonával.

Další tři strážníky policisté dál intenzivně shánějí.

Oslovení obyvatelé města záměr na posílení víkendových služeb ve městě považují za opodstatněný. „O víkendech je v Hradišti mimořádně živo. Strážníci by se měli zaměřit na blízké okolí restaurací v hustě obydlených částech města. V těchto lokalitách je zvýšení hlídek určitě na místě,“ konstatovala Jiřina Stuchlíková z Uherského Hradiště.