Jubilejní 10. ročník akce Strašidelná zahrada vypukne v sobotu 5. listopadu úderem 15. hodiny odpolední a skončí večer v jednadvacet hodin.

„Srdečně zveme malé i velké, aby přišli ve strašidelných kostýmech a užili si s námi bezva atmošku. A třeba jim strašení půjde tak dobře, že vyhrají BUBU-oskara, tedy jedinečnou trofej vyrobenou ze železného šrotu v naší Porodnici. Očekáváme, že se sejdou tisíce strašidel a bubáků všeho druhu,“ láká k návštěvě Strašidelné zahrady Martina Juřenová z týmu KOVOZOO.

Bar La Rosco v Uherském Hradišti obsadily smrtky v různých podobách
VIDEO: Halloween v Hradišti: Bar obsadily smrtky v různých podobách

Stanoviště připravují zaměstnanci firem holdingu REC Group dlouhé týdny a dávají si na nich opravdu záležet.

„U příprav i samotné akce se dobře bavíme. Soupeříme mezi sebou, kdo bude mít nejoriginálnější stanoviště a výzdobu, komu se podaří nejlépe využít odpadních materiálů ke strašení. Dáváme tímto odpadům druhou šanci, což je v REC Group našim hlavním cílem“, říká Bronislav Janeček, generální ředitel REC Group a primář Porodnice KOVOZOO.

Historický průvod Broďanů a zástupců Přemyslovských měst prošel Uherským Brodem v sobotu 29. října odpoledne. Byl to jeden z vrcholů oslav 750 let od povýšení Uherského Brodu na královské město králem Přemyslem Otakarem II.
Královský průvod se valil Uherským Brodem, na náměstí čekaly tisíce lidí

V průběhu šesti odpoledních a večerních sobotních hodin bude otevřená celá KOVOZOO, plná světýlek a tajemných zákoutí.

Děti s rodiči budou obcházet strašidelná stanoviště, na nichž budou plnit úkoly za sladkou odměnu a dostanou razítko na kartičku. Ten, kdo nasbírá určitý počet razítek, může pak soutěžit o krásné ceny.

Pořadatelé očekávají, že se sejdou v KOVOZOO tisíce strašidel a bubáků všeho druhu. Bude to pravděpodobně největší „schůze“ strašidel na Moravě.