Na strašidelných stanovištích v království zvířat z kovového šrotu se lidé setkávali s nejrůznějšími příšerkami, u nichž děti za sladké dobroty plnily nejrůznější úkoly. Strašidelného řádění světýlek, ježibab, umrlců a jiných hrůzostrašných zjevení i zábavy si mohli v Kovozoo užívat lidé bez rozdílu věku.

V Kovozoo nechyběla ani strašidelná vývařovna, fotokoutek i stanoviště s plněním zábavných úkolů, které nenechaly žádného návštěvníka v klidu. Děti i dospělí si vyzkoušeli opravdovou adrenalinovou zábavu na off-roadové dráze. Všichni se mohli posilnit různými specialitami, roztodivným pečivem, strašidelnými lízátky, punčem či upířím nápojem.

A jaký by to byl mejdan bez prezidenta českých kouzelníků a několikanásobného mistra republiky v moderní magii Jiřího Hadaše, který s dvoudenním předstihem slavil své pětačtyřicáté narozeniny.

Všechny děti, které rády tancují, si s ním a jeho ušatým králíkem Hopsíkem mohly jaksepatří zatancovat, zasoutěžit a zaskotačit. Profesionální kouzelník a iluzionista Jiří Hadaš patří bezesporu k české kouzelnické špičce. Moderní magii se věnuje více než 20 let a za tuto dobu získal několik prestižních ocenění z magických soutěží u nás i v zahraničí.

Počasí bylo v pátek tak pohodové, že se dětem i dospělým nechtělo ani odcházet domů. Ale každá legrace jednou končí. „Strašidelné řádění si užívali všichni návštěvníci bez rozdílu věku. Byla to totiž jediná příležitost, jak vidět Kovozoo v kalendářním roce v noci, navíc plnou ohníčků, světýlek a podzimních vůní,“ nechala se slyšet Martina Juřenová z marketingu REC Group, oděná za pirátskou princeznu. S Petrou Poláškovou, asistentkou generálního ředitele REC Group, měly na starosti průběh a kontrolu strašidelné akce.

„Jednotlivá stanoviště připravovali zaměstnanci firem holdingu REC Group dlouhé týdny dopředu před akcí a dávali si na tom opravdu záležet. Dekorace jsme vyráběli ze starých kartonů, polystyrenu, dřeva a pneumatik. Výzvou pro jednotlivé strašidelné týmy je naše interní soutěž o nejlepší lektvar z kotlíku,“ informovala Martina Juřenová.

Vzhledem k tomu, že složení lektvarů bylo tajné a často dětem nepřístupné, byla žel i veřejnost z ochutnávání a hodnocení vzorků vyloučena.