„Opět byla hojná návštěvnost a Záhorovice zase praskaly ve švech. Tímto chceme poděkovat všem, kteří nás přišli podpořit a zúčastnili se naší akce. Velmi si také vážíme podpory obecního úřadu. Už se těšíme na další ročník, který se v příštím roce uskuteční 25. listopadu," prozradil za organizátory starosta Sboru dobrovolných hasičů Záhorovice Libor Chytrý.

Krampus je Alpské strašidlo, které se objevuje především okolo Adventu. Jde o starověkou tradici, která vznikla v rakouských Alpách, odkud se postupně rozšířila do Německa, Slovinska, Maďarska, severní Itálie a Chorvatska.

Jméno Krampus vzniklo z rakouského Krampas – něco neživého.V mnoha Alpských vesničkách a městech jsou do dnes pořádány takzvané Krampuslaufy průvody krampusů a jejich skupin, které mezi sebou soutěží o nejlépe vyřezanou masku, udělaný kostým i celkový projev celé skupiny. Každá skupina je něčím zajímavá, jsou doprovázeny projížďkami na pekelných vozech, lesními lidmi, různými strašidly, rachotem kravských zvonů, řetězů, hlasité hudby, kouře a dýmu.