„Areál bude mít dva standardní antukové tenisové kurty, které svými parametry budou splňovat požadavky pro rekreační i závodní tenis. Oba tenisové kurty osvětlí výkonná svítidla, což sportovci ocení hlavně v květnu, září a říjnu, kdy se brzy stmívá,“ uvedl jeden z organizátorů stavby Václav Vintr.

V novém sportovním areálu nebude chybět objekt s „tenisovým“ barem, sociálním zařízením a šatnami. Tenisté v areálu rovněž najdou kompletní služby, jako například trenérské kurzy pro nejmenší, ale i pro starší a pokročilé tenisty, vyplétání raket nebo prodej tenisového vybavení.

Cílem majitelů, sourozenců Václava a Jana Vintra, je areál kompletně otevřít na jaře 2008 pro rekreační tenis a zároveň získat licenci od Jihomoravského tenisového svazu pro závodní tenis žáků, dorostu i dospělých. „V časovém horizontu tří až pěti let chceme minimálně nad jedním kurtem postavit pro zimní období nafukovací halu,“ slibuje Vintr.

Význam nové stavby oceňují i zástupci obce. „Podobné aktivity vítáme. Nový areál bezpochyby přispěje k rozvoji sportu ve Strání a bude atraktivním zpestřením obce,“ podotkl starosta Strání Pavel Mimochodek.