Od častých přestupků pomohl v předchozích měsících Straňanům hlavně dohled policie. Bezohlednost se ale ze silnice úplně vymýtit nepodařilo.

„Při dopolední vycházce s dítětem kolem nás doslova proletěly čtyři kamiony se slovenskou poznávací značkou. Určitě jely minimálně osmdesátkou,“ stěžovala si před časem na běžný obrázek jedna z obyvatelek Strání.

Situace dnes není podle starosty Pavla Mimochodka stále ideální. Za poslední měsíce se ale o poznání zlepšila. „Hodně nám pomohli policisté, kteří tu často hlídkují a řidiče kamionů pokutují,“ poděkoval strážcům zákona starosta.

Do Strání pravidelně vyjíždějí příslušníci dopravní policie i členové inspektorátu cizinecké policie z Uherského Hradiště. Jejich kontroly přinášejí ovoce i podle hradišťského policejního mluvčího Aleše Mergentala.

„Policisté udělují hřešícím řidičům pokuty až do výše pěti tisíc korun. Za porušení zákazu si provinilci vyslouží také dva body. Podle ohlasů to pomáhá a řidiči si dávají větší pozor a Strání se zřejmě začínají vyhýbat,“ zmínil mluvčí.

Policejní dohled podle něj nepoleví ani v dalších měsících. Pro všechny případy mají ale zástupci obce v záloze ještě jedno opatření.

„Kdyby se situace zhoršila, mohli bychom ve spolupráci se slovenskou stranou nainstalovat na bývalou celnici kamery. Ty by řidiče porušující zákaz usvědčily. Věřím, že by takovou investici zastupitelé podpořili,“ doplnil Mimochodek.