Právě takový zážitek nabízí každé dva roky jízda Veteránů Moravským Slováckem, která historické automobily a motocykly nejenom představí, ale také s nimi projede dvě etapy po cestách Uherskohradišťského okresu.

Letošní sedmnáctý ročník začíná v pátek 26. srpna v Uherském Hradišti a přivítá přes 120 účastníků.

„Program bude klasický. Začínat budeme v sobotu ráno na Masarykově náměstí, kde majitelé vystaví své veterány, vystoupí skupiny s retro tanci nebo šermířská společnost Memento mori a představí se čestní hosté. Před polednem pak vyjíždíme na první etapu jejíž cíl je v Uherském Brodě, kde se na chvíli také zastavíme. Poté projedeme druhou etapou přes Dolní Němčí, Hluk či Moravský Písek směrem do Starého Města a skončíme v Uherském Hradišti na Studentském náměstí," popsal hlavní program za pořadatele Stanislav Kuřina.

Během jízdy budou navíc jezdci ve slováckým městech a obcích vyplňovat vědomostní kvizy, za něž na konci dne dostanou nejlepší věcné ceny.

„Jedná se o formu setkání přátel vozidel a veteránů, jež se dnes již klasicky každé dva roky sjíždějí v srdci Slovácka. Při této příležitosti se jako pořadatelé snažíme všechny jezdce, kteří se sjíždějí z celé republiky, seznámit s krásami a zvyklostmi zdejšího regionu. Dozví se tak něco o jízdě králů, o historii Uherského Brodu, Starého Města nebo Uherského Hradiště," dodal Stanislav Kuřina.

Na sjezdu se letos objeví nejstarší auta až z roku 1912, kterými jsou Panhard Levasor Radomíra Galíčka a Chenard&Walcker Frankrig Pavla Berana.

Celou akci pořádá Slovácký veteran car club, který vznikl téměř před čtyřiceti lety. Dnes má více než sedmdesát členů od Dolních Bojanovic až po Holešov a jeho popularita neustále roste.