1. září 2004 zaplnilo dvě třídy gymnázia 56 studentů z různých míst Moravy. V současné době se v osmi učebnách gymnázia vzdělává 254 studentů. Při příležitosti 15. narozenin gymnázia, které je synonymem pro kvalitní vzdělávání, zavítalo na jeho půdu mnoho významných osobností, rodičů současných studentů, příznivců školy, ale také úspěšných absolventů. Mezi nimi byla buchlovická Magdaléna Krchňavá (21).

Hezkých zážitků z gymnázia má plno. Jedním z nich, který se jí naskytl hned v prvním ročníku gymnázia, byla návštěva Říma, Vatikánu a přijetí u Svatého otce Františka.

„Zdálo se mi to tehdy až neuvěřitelné, že jsem mohla jet s naším pěveckým sborem do Vatikánu a k papeži Františkovi. Tak krásný pocit může člověk zažít ne každý den,“ vrací se do svých zážitků Magdaléna Krchňavá.

Papež František ji spolu s Denisem Janoškem, spolužákem z gymnázia, přijal při audienci. „Svatému otci jsme předali symbolický dar v podobě malého kousku Velehradu. Byla jím křišťálová váza naplněná kamínky. Co kamínek, to jedna modlitba, Otče náš, kterou se modlili studenti našeho gymnázia na podporu trpících křesťanů ve válečných částech světa,“ svěřuje se Magdaléna, bývalá členka devadesátičlenného pěveckého sboru gymnázia, ale také houslistka ve školní cimbálové muzice.

Od Svatého otce dostali s Denisem památeční minci. „Na její jedné straně je papež s chlapcem, na té druhé je vyobrazena křesťanská rodina, která si čte Bibli. V pozadí je kostel,“ popisuje Buchlovanka vzácný dárek od papeže Františka, který jí bude připomínat návštěvu velehradských gymnazistů u hlavy Římskokatolické církve.

A co bývalou absolventku gymnázia při jeho oslavách nejvíc zaujalo? „Bylo hezké setkat se opět s bývalými spolužáky a kamarády, učiteli a dalšími zaměstnanci školy.

I díky hudbě, o kterou se postarali jak minulí, tak současní studenti gymnázia, zde vládla velmi příjemná atmosféra. Stojanovu gymnáziu bych do budoucna přála, aby nadále šířilo mezi ostatní chuť žít život naplno,“ neváhá se svěřit Magdaléna Krchňavá.