V historických sálech vzdělávacího ústavu prožívali jeho studenti a kantoři páteční večer a část sobotní noci se svými hosty při tanci, zábavě a v příjemné atmosféře.

Neskutečně přirozeně a uvolněně byl bál proložen lákavými vsuvkami.

Předtančením, vystoupením folklorního souboru a cimbálové muziky Stojanova gymnázia, UV show v podání taneční skupiny Nos Omnis, historickými tanci, produkcí břišních tanečnic, interpretací Čajkovského Labutího jezera v podání studentů druhého gymnaziálního ročníku, ale i módní přehlídkou svatebního salonu Dany Svozílkové ze Zlína, kterou zpěvem doprovodila Klára Elsnerová.

V průběhu plesových radovánek si jeho hosté mohli vybrat tanec, na který měli zrovna chuť. K němu jim vyhrávala v historickém Slovanském sále výtečná kapela Lord z Hroznové Lhoty, řízená kapelníkem Lukášem Koutníkem, v Zimním sále je na parket zvala k tanci cimbálová muzika Hora z Kunovic a tancechtivým, kteří zavítali do sklepeních prostor bývalého velehradského kláštera rozproudil krev v žilách diskžokej Carlos.

„Plesu jsme si náležitě užily. Kromě dvou cen z bohaté tomboly si z plesu odnášíme hezký kulturní zážitek. Ač už máme nějaký ten rok studentský věk za sebou, příští rok si na ples gymnázia přijdeme zaplesat zase," svěřily se Jiřina Tylová a Ester Křížová z Uherského Hradiště.

Netajily se tím, že letošní plesové sezoně dávají zelenou a vrhají se se svými partnery do víru zábavy s tou pravou noblesou.