Týká se to i rodiny Slováčkovy, která obývá jeden z objektů Povodí ve Starém Městě. Pikantní je, že se Lea Slováčková o plánech na stěhování své rodiny dozvěděla až z tisku.

„Byl to šok. Nikdo nám nic neřekl. Manžel běžel na Povodí Moravy a žádal vysvětlení. Tam mu řekli, že se jedná o vyšší zájmy ze strany města. Tak jsme navštívili pana místostarostu Tichavského a ten nám řekl, že se jedná ryze o záležitost a zájmy Povodí. Takže nás tu někdo vodí za nos,“ postěžovala si Slováčková.

V současné době není stále jisté, kam se lidé z hrázních domků mají stěhovat. Zástupci Starého Města i Uherského Hradiště přiznávají, že prozatím žádné bydlení pro dvě rodiny z domků nenašli. „V současné době hledáme možnosti, jak lidem z těchto domků vyhovět,“ odvětil na otázku ohledně náhradního bydlení pro obyvatele dvojdomku místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Zástupci Povodí Moravy, závodu v Uherském Hradišti, vysvětlují neinformovanost některých obyvatel domků, jež jsou ve vlastnictví společnosti slovy: „Je jasné, že domluva na uvolnění domků bude možná až při nalezení odpovídající náhrady, což nemusí být jednoduché a může se to podařit za rok nebo také za tři. Proto jsme požádali obě města o zajištění náhradních bytů. Je i v jejich zájmu, aby se rozvoj vodní turistiky v regionu dostal na odpovídající úroveň,“ sdělil Jiří Barouš z Povodí Moravy Uherské Hradiště.

Související článek:

Změna bydliště bez domluvy

Osud nájemníků domku je nejistý

Přístavní domek u kanálu bude možná infocentrem