„Nedostatek lékařů a nelékařského zdravotnického personálu je jedním z největších témat současného zdravotnictví. Spuštěním kampaně chceme předejít kritickému nedostatku zaměstnanců, který by v budoucnu mohl zkomplikovat či dokonce ohrozit provoz některých oddělení. Pro nové zájemce o zaměstnání jsme připravili bohatý benefitní program, nově byla také zrušena kvalifikační dohoda,“ sdělil předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

Obnova školní tělocvičny na Střední průmyslové škole a Obchodní akademii Uherský Brod
Obnova školní tělocvičny v Uherském Brodě přišla na osm milionů

Kampaň cílí především na absolventy univerzit a škol se zdravotnickým zaměřením. Novým pracovníkům z řad začínajících zdravotníků nabízí náborový příspěvek ve výši až 300 000 Kč, lékaři s požadovanou atestací a praxí mohou získat až 500 000 Kč.

Největší poptávka je tam po atestovaných i neatestovaných lékařích, všeobecné a dětské sestry. „V našem týmu také rádi přivítáme fyzioterapeuty a radiologické asistenty, přihlásit se nám však může každý, kdo má zájem v nemocnici pracovat,“ prozradila vedoucí tamního útvaru řízení lidských zdrojů Jana Palovčáková.