„To, že zvítězila v Kunovicích strana, na jejíž kandidátce jsem byla i já, mě velice těší. Vážím si však i toho, že mi hlasy nedali jen Kunovjané, ale i lidé z okolních obcí a měst. Naopak mě trochu rozčaroval počet hlasů, které získali komunisté," okomentovala výsledky krajských voleb starostka Kunovic Ivana Majíčková.

Úsměv na rtu má rovněž starosta Bojkovic Petr Viceník (ODS). „Výsledek voleb vystihl prezident Klaus, který poznamenal, že povolební signál je naprosto čitelný. Na druhé straně tvrdím, že šlo o výsledek práce krajů, nikoliv republiky. S preferenčními hlasy, které jsem získal, jsem velmi spokojený," přiznal Viceník.

S výrazným náskokem před ČSSD zvítězila ve Starém Městě KDU-ČSL. „Ten to výsledek je pro nás samozřejmě skvělý a všem voličům děkuji. To, že se na třetím místě u nás umístili komunisté, beru jako fakt, který respektuji," sdělil staroměstský starosta Josef Bazala (KDU-ČSL). Naopak až s druhým místem Lidovců v Uherském Brodě se musí spokojit tamní starosta Patrik Kunčar (KDU-ČSL). „Vítězství ČSSD jsem v podstatě očekával, takže mě to moc nepřekvapilo. KDU-ČSL ale dosáhla velmi dobrého výsledku. Trochu mě zaráží posun voličů k levici. Pro nás je spolupráce s komunisty nepřijatelná," podotkl Kunčar. Pro starostku Uherského Ostrohu Hanu Příleskou (ČSSD), jejíž strana získala ve městě největší počet hlasů, je naopak spolupráce s komunisty přijatelnou variantou. „Za výsledek voleb jsem velmi vděčná. Pokud se týče možné spolupráce s KSČM, pak tvrdím, že vždy je vše o lidech, nikoliv o stranách. Proto jsem schopna spolupracovat s těmi, kteří něco dokázali a něco umí, bez ohledu na jejich stranickou příslušnost," poznamenala Hana Příleská.

Jedním z nespokojených prvních mužů měst na Slovácku je starosta Hluku Jan Šimčík. Jeho ODS tam totiž obsadila až čtvrtou pozici za vítěznými komunisty. Předstihli je i sociální demokraté a Lidovci. „Samozřejmě že výsledek je pro mě zklamáním. To, že uspěli komunisté je jednoznačně výsledkem činnosti vrcholové pravicové politiky v republice," nebere si servítky starosta Šimčík (ODS).

Podobné rozčarování jako hlucký starosta Šimčík vyjádřil také první muž uherskohradišťské radnice Květoslav Tichavský (ODS). I v metropoli Slovácka zbylo na občanské demokraty až čtvrté místo. Umístili se za ČSSD, KDU-ČSL a KSČM. „S výsledky voleb, jak dopadly pro ODS, pochopitelně nemohu být spokojený. Změnami postů ve vedení kraje se ale nezmění mé osobní vize a ideály, ani důvěra ve znovu sjednocení ODS jako celku. Při řešení problémů města chci dál vycházet z dosavadních zkušeností a vyvarovat se chyb, které se staly," podotkl Květoslav Tichavský.