„Novinkou letošních předvolebních příprav je patriotismus některých zástupců obcí a měst. Dostávám řadu žádostí o vlajky a symboly jednotlivých krajů. Přitom vybavení volebních místností těmito krajskými symboly zákon neukládá," vysvětlil Ludvík Korábečný. Nejvíce zakázek na tyto znaky měl ze Severomoravského, Středočeského kraje a kraje Vysočina. Na špičce zájmu zástupců obcí a měst figurují podle Ludvíka Korábečného především plastové volební urny a skládací dřevěné plenty.

K volbám do krajských zastupitelstev se chystá i osmnáctiletý Patrik Varmuža z Ostrožské Lhoty. Ten ale zároveň přiznává, že ve volbě hejtmana nenašel vhodného kandidáta. „Neznám žádného slušného člověka, který by se na tuto pozici hodil," nebere si servítky Patrik Varmuža.

Naopak sedmnáctiletému Jiřímu Pochylému z Uherského Hradiště je líto, že k urnám ještě, kvůli nízkému věku, nemůže. „Velmi dobře vím, koho bych volil. A to jak v krajských volbách, tak i na pozici senátora. Nebudu jim ale dělat reklamu a tak si svůj tip nechám pro sebe. Šel bych ale k volbám hned a určitě půjdu k těm příštím. To, co se děje v naší zemi, totiž nelze přehlížet. A jít k volbám je jediná cesta, jak s tím nepořádkem něco udělat," tvrdí rozhodně Jiří Pochylý.

Město s potenciálně největším počtem voličů na Slovácku je Uherské Hradiště. Volebním právem tam disponuje 21 394 obyvatel. „Volit se bude celkem ve 25 okrscích a příměstských částech," poznamenal mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Nejmenší obcí Slovácka je Hostějov. Tam bývá zájem o volby tradičně velký. „Vesnice má sice 32 obyvatel, k volbám se ale chystá 27 z nich," vypočítala starostka Hostějova Antonie Vaculíková.

Volby v metropoli Slovácka

Počet voličů: 21 394 osob

Nejstarší volič: 103 let, je z Uherského HradištěJarošova

Počet volebních míst: 25 volebních okrsků

Volební komise navštíví tři domácnosti s voliči, kteří se z důvodu nemoci či handicapu nemohou dostavit k volbám.

Volby v bývalém okrese Uherské Hradiště

Celkem okrsků: 152 (volby do krajských zastupitelstev) + 56 (volby do Senátu)

Počet obcí: 78

Nejmenší obec: Hostějov (32 obyvatel, počet voličů 27, nejstarší volič: 91 let )