Na opakovanou likvidaci sloupků upozornil na obecním webu Topolné člověk, který se podepisuje jako Josef. Ten na webu mimo jiné píše: „S ,radostí‘ sleduji, jak obecní zaměstnanci, kteří jsou placeni z našich peněz, pravidelně každé pondělí ráno opravují vyrvané patníky směrem na Bílovice. Jsou tyhle mimořádné náklady součástí nájmu z Bůrovců?“

Starostka Topolné tvrdí, že příspěvky pisatele Josefa jsou součástí dlouhodobého boje proti její osobě a akcím v tamním kulturním středisku Bůrovce provozovaném bratry Chabičovskými.

„Je to už folklór. Pan Josef mi píše, jak jsem uplacená a že bezostyšně toleruji všechny nepravosti, které jsou spojeny s činností Bůrovců. Jak tvrdí pisatel Josef, veškeré vandalské činy, včetně vytrhaných patníků, páchají návštěvníci tohoto kulturního střediska,“ míní Marášková.

Po sérii dnů, kdy někdo patníky kolem cesty v Topolné vytahal a pohodil mimo, starostka nařídila opatření, které vytrhávání sloupků učinilo přítrž. „Zdá se, že se nápad osvědčil. Od doby, co jsme ho zavedli, se ze země nedostal ani jeden patník,“ podotkla Marášková.

Podrobnosti však odmítla sdělit. „Možná by byli starostové okolních obcí rádi, kdybych to prozradila, já s tím ale ještě počkám. Mohu prozradit jen to, že silničáři o mém nápadu vědí a nejsou proti,“ podotkla první žena topolenského obecního úřadu.

Podnikatel Pavel Chabičovský spojení vandalských činů se svými aktivitami odmítá. „Jistě, vždy se najdou jedinci, kteří nemají správné vychování a provedou například při cestě z večírku něco špatného. Když jsem před lety podepisoval smlouvu na provoz Bůrovců, upozorňoval jsem, že veškeré vandalství v obci budou lidé svádět na Bůrovce,“ podotkl Chabičovský.

Do karet mu nahrává fakt, že při posledním rozsáhlém vytrhání patníků, ke kterému došlo zhruba před měsícem, se žádná akce v Bůrovcích nekonala. „Případné pochybné jednání našich návštěvníků se snažím eliminovat rozvozem, který pro ně vždy zajišťuji,“ dodal Chabičovský.

Pisatel Josef, jak se zdá, fígl starostky Topolné odhalil. Alespoň to tak vypadá podle jeho posledního příspěvku na webu Topolné. „Chválím paní starostku za nápad natřít patníky grafitovou vazelínou nebo co to bylo, ale není to trošku ničení přírody? Když zaprší, tak se to dostane do půdy a do podzemních vod,“ zpochybňuje netradiční systém proti odstranění patníků.

Pracovníci Správy a údržby silnic Slovácka upozorňují na fakt, že opětovná instalace patníků nebo výměna za nové není levná záležitost. „V úseku mezi Topolnou a Bílovicemi usazujeme vytažené patníky v průměru třikrát měsíčně. Opětovné zasazení jednoho sloupku stojí šedesát korun, instalace nového pak tři sta dvacet korun,“ informoval ředitel uherskohradišťských silničářů Rostislav Buchtík.