„Každopádně jde chybu vedení obce. Mělo si celou záležitost pořádně ošetřit. Pevně doufám, že se z tohoto pochybení noví lidé v čele radnice poučí," poznamenal Nivničan Karel Šik.

Uzavření smlouvy o nájmu, správě, svícení a revitalizaci veřejného osvětlení přitom podle Vladimíry Kaislerové schválilo zastupitelstvo Nivnice v dubnu loňského roku. Nejednalo se však prý o rozhodnutí bez jakýchkoliv podkladů. Předcházela mu podle ní podrobná ekonomická analýza nákladů na provozování veřejného osvětlení ze strany obce. Dodavatelská firma zpracovala světelnou studii a koncepci obnovy světel.

Zda se obec skutečně dopustila chyby, by mělo ukázat právní posouzení, které nivnická radnice zadala nezávislému subjektu. „To bychom měli obdržet do termínu zasedání mimořádného zastupitelstva. Zatím na něj však čekáme," uvedla Vladimíra Kaislerová. Zastupitelé se k tomu sejdou v pondělí 22. června, přičemž na jeho programu jsou jak rezignace uvedených členů zastupitelstva, tak i volba starosty, místostarosty a členů rady.

Nivnická starostka přitom kauzu považuje za čistě politickou. „Jedná se o problematiku, která posloužila ČSSD a KDU-ČSL už v předvolebním boji vloni na podzim," uvedla starostka Nivnice.

Místostarosta Nivnice Petr Bartek, který na problém v médiích upozornil, se už ke kauze nechtěl vyjadřovat a poskytl Slováckému deníku jen stručné prohlášení. „Budu rezignovat na pondělním zastupitelstvu. Skládám mandát, takže další kandidaturu neplánuji," nechal se slyšet Petr Bartek. Stejně tak se své pozice starostky vzdá podle svých slov i Vladimíra Kaislerová.

Podrobněji se k záležitosti nechtěl vyjadřovat ani opoziční zastupitel Miroslav Vykydal (ČSSD), který po říjnových volbách loňského roku ucházel o post starosty Nivnice. „Všechny možnosti jsou zatím otevřené a budou se projednávat na pondělním zastupitelstvu," uvedl Miroslav Vykydal. Na dotaz, zda se hodlá opětovně ucházet o pozici starosty, naznačil, že je tato záležitost v řešení. „V podstatě však nic jiného nezbývá," doplnil.

V Nivnici v říjnových volbách roku 2014 zvítězila ČSSD s 26,29 procenty hlasů. Koalice nakonec vznikla ze STAN s podporou TOP 09, ODS, KDU-ČSL a Nezávislých. ČSSD a Kandidáti Nivnice skončili v opozici.