„Několik desítek občanů mi tvrdilo, že volilo jinak. Počkáme, jak se k tomu vyjádří soud," zdůvodnil podání stížnosti Antonín Dulínek.

Zástupci vítězného Sdružení nezávislých kandidátů to berou jako zoufalý pokus, který stejně nic nezmění. „Vnímám to jako sice zákonný, ale při daném výsledku voleb spíše zoufalý pokus zoufalého člověka udržet se ve funkci co nejdéle. Nejsmutnější na celé věci je, že tuto iniciativu připisuje několika občanům, za které se schovává, a to i přesto, že hlavním iniciátorem je on sám," nechal se pro Slovácký deník slyšet lídr sdružení Roman Buček.

Na ustavující zasedání zastupitelstva si musejí ve Zlínském kraji počkat ještě v Hošťálkové. „Jednomu občanovi se prý nelíbilo chování některých nově zvolených zastupitelů," řekl starosta Petr Laštovica. Lidé v obci vybírali z 33 lidí, kteří kandidovali každý sám za sebe. Zvoleno jich bylo patnáct, nejvíce hlasů obdržel právě Petr Laštovica. Za významnou komplikaci stížnost na neplatnost voleb nepovažuje. „Soud má dvacet dnů na její vyřízení. Odloží nám to ustavující zasedání zastupitelstva, to je jediná komplikace," dodal starosta Hošťálkové.

Související Lopeník nově povede 29letý novinář a dobrovolný hasič v jedné osobě Roman Buček