Na tradiční Vánoční jarmark s bohatým programem pozvala širokou veřejnost Rada města Starého Města společně s kulturní komisí a městskou knihovnou.

„Poslední dva roky občanům Starého Města zhatil koronavirus nedobrovolný vánoční půst, což se týkalo i dvou Staroměstských vánočních jarmarků. Jsem rád, že právě dnes, ač za nepříznivého počasí, které nebylo radno podcenit a teple se na něj obléct, se na náměstí u moderního kostela svatého Ducha, konal opět kouzelný Staroměstský vánoční jarmark,“ svěřil se starosta Starého Města Martin Zábranský.

Jeho zástupce, místostarosta Kamil Psotka, se ujal moderování vánočního programu, který se odvíjel na pódiu náměstí Velké Moravy.

„Na něm pětadevadesát minut účinkovaly staroměstské dětské folklorní soubory Dolinečka I až III, cimbálovky Základní umělecké školy Staré Město, Špica, Bálešáci, Dolinečka, Dolinka, děti z Mateřské školy Komenského a Křesťanské mateřské školy Za radnicí,“ informoval místostarosta Kamil Psotka. Jedním dechem dodal, že na úspěšném pořadu se podílela také staroměstská tělovýchovná jednota Orel a literárně dramatický obor ZUŠ.

Krev žilách účastníků vánočního programu rozproudil mužský pěvecký sbor Staroměstští mládenci a jeho sólisté. Krásu a atmosféru vánočního programu na pódiu náměstí Velké Moravy ukončili Staroměstští mládenci s ženským pěveckým sborem Repetilky. 

Ta pravá „ladovská zima“ do Starého Města ale v neděli nedorazila. Přesto se u stánků na různých místech náměstí bylo možné zahřát horkými nápoji, dohledat svařák, čaj nebo punč. A nechyběl ani teplý ovar, právě vytažený z vřící polévky ve velkém kotlu.

Odpoledne přinesla radost návštěvníkům jarmarku country kapela Je nás moc, dětem v Jezuitském sklepě pohádka Štědrý večer, a to v podání loutkového divadla Kašpárek ze Sokola Uherské Hradiště.

V polyfunkčním sále probíhaly mezi desátou až 15. hodinou Zimní radovánky aneb Vánoční zábavné aktivity pro všechny, které připravilo Středisko volného času Klubko.