„Kvůli deštivému počasí byla ve srovnání s minulými ročníky návštěvnost cyklistů historického sklepa poloviční. Vína staroměstských vinařů v něm v průběhu sedmi hodin ochutnalo na dvě stovky cyklistů,“ nechal se slyšet Dalimil Vrána, předseda Klubu přátel vína Staré Město.

Zakusit atmosféru v pořadí už pátého dějství Staroměstského dne vína, vzdávající hold dobrým vinným nápojům od místních vinařů, řízené degustace deseti vinných odrůd rodinného Vinařství Dufek ze Svatobořic – Mistřína, která jsou duší jižní Moravy, ale také se zaposlouchat do písniček v podání cimbálové muziky Jaroslava Čecha přišlo 180 vyznavačů vína.

Ti skalní opouštěli Jezuitský sklep v časných hodinách první říjnové neděle. Z dobrého nápadu pětičlenného staroměstského Klubu přátel vína, uspořádat v roce 2015 Den i svátek vína, vznikla pěkná tradice. Na ochutnávku vína vyrazil v sobotním podvečeru se skleničkou v ruce již popáté Josef Bazala, muž na postu Starého Města. Prozradil, že Jaroslav Pelka, člen Klubu přátel vína, v minulém období člen rady města, byl jedním z iniciátorů konání Staroměstského dne vína.

V Tučapech se letos hodovalo opět s právem. Stárkovský pár Per Janalík a Alena Ferková však byl přespolní.
Na hodech v Tučapech vyšla v čele chasy návštěva z Anglie

„A dnes je tu již pátý ročník hezké společenské události s 86 kvalitními víny ryze staroměstských vinařů, ale také s řízenou degustací Vinařství Dufek. Vzdávám hold, ale také připíjím na zdraví členů našeho Klubu přátel vína, jmenovitě Karlu Čejkovi, Jaroslavu Pelkovi, Luďku Vávrovi, Dalimilu Vránovi a Ivanu Hulckému, kteří vinařskou akci zorganizovali již popáté,“ rozplýval se šéf Starého Města. Staroměstská vína, zvláště ta sladší, mu chutnala. Neodpustil si ale poznámku, že někteří vinaři začínají od sladších vín malinko přecházet k vínům suchým.

„Jménem pořádajícího klubu děkuji představitelům našeho města za podporu a rekonstrukci Jezuitského sklepa, který nyní poskytuje skvělou kulisu našim vinařským akcím. V neposlední řadě patří dík našim přátelům a rodinným příslušníkům za pomoc a podporu,“ hlásal radostně Luděk Vávra, jeden z pořadatelů akce.

Čtrnáctý ročník symbolického uzavírání cyklostezek Na kole vinohrady propršelo. I tak odstartovala na vinné stezky z uherskohradišťského Masarykova náměstí přes sto cyklistů a pěších.
Na kolech si vinohrady v dešti přišlo projet přes sto otužilců