„Je pravda, že zákaz kouření některé lidi přiláká, ale jiní zase odejdou. Takhle budou chodit kouřit ven a nastanou problémy s rušením nočního klidu. Navíc tam bude nepořádek," uvádí většinový názor majitel kroměřížské hospůdky Na Hradě Jakub Olša.

Pro venkovské hospody to bude mazec

První nekuřácká restaurace na Slovácku vznikla hned po revoluci v Uherském Brodě. Byla to restaurace U Rochů Country Beseda. Od 31. května se má přestat kouřit napříč republikou ve všech.

„Je to naprostý nesmysl. Páni poslanci nastavili pravidla tak, že nemůžeme ve svém baráku dělat, co chceme. EET byla jenom politika, toto bude mazec pro venkovské hospody," posteskl si nad blížícím se zákazem kouření ve stravovacích zařízeních František Zatloukal, majitel Restaurace a Bowling Baru U Mašinky v Otrokovicích.

Ve městě provozuje celkem pět provozoven, z toho tři jsou nyní kuřácké. Už teď se zřejmě právem obává, že přijde o celou řadu štamgastů. „Restaurace U Mašinky je na takovém místě, jakém je na vlakovém nádraží. Nemá zahrádku, čímž je diskriminovaná. Dopadne to tak, že si lidé dají ze dvě piva, pak si před restauraci půjdou zapálit a už je neuvidíme. Odejdou bez placení. Nemůžeme je venku držet v nějaké kleci," podotkl majitel. Když už zákaz kouření, tak by podle něj bylo lepším řešením zavést kuřárny s odsáváním vzduchu.

Na Dolly se dosud nekouřilo přes obědy

Proti zákazu jsou striktně také v otrokovické Restauraci Dolly. Dosud tam platí zákaz kouření pouze přes obědy od 10 do 14 hodin.

„Celodenní zákaz je už příliš. Chlapi sem chodí posedět při různých sportovních utkáních, zapálí si. Takto už mnozí nepřijdou, hlavně po večerech bude zřejmě znát úbytek zákazníků," řekla za Dolly Jarmila Doležalová.

Ve Sportbaru Na Nové ve Vsetíně na Ohradě stála před lety nová vzduchotechnika 800 tisíc. Nehledě na to budou po novém nařízení podle provozovatele Pavla Halka kuřáci postávat venku před hospodou, kde bude binec a rušení nočního klidu.

„Násilná regulace je nesmysl. Trh si kouření zreguloval sám, dnes už se málokde kouří třeba během obědů. Já zákon dodržím, od čtvrtka přestáváme u nás kouřit. Ale zjistím podrobnosti ohledně kouření vodních dýmek, které údajně zákon nezakazuje. Jestliže bude možné kouřit cigarety ve vodních dýmkách a nebude to protizákonné, takové kouření zpátky zavedu," zmínil Pavel Halko.

Štamgasti si k pivu chtějí zapálit

Monika Valčíková, která pracuje v pohostinství, by rozdělila restaurace na kuřácké a nekuřácké, ale zakázat kouřit všude je podle ní také nesmysl. „Jsem pro zákaz tam, kde se jí. V pivnicích, kam chodí štamgasti si vypít pivo a přečíst noviny, se stejně nepřestane kouřit jen kvůli upozornění za výčepem. A bude se ta servírka s hosty prát, aby je vyhodila nebo aby přestali kouřit? A taky je otázkou, do jaké míry se bude tento zákaz kontrolovat," okomentovala nové nařízení.

„Podle mě je to zásah do svobody podnikání. Je pravdou, že zákaz kouření některé lidi přiláká, ale jiní zase odejdou. Takhle budou chodit kouřit ven a nastanou problémy s rušením nočního klidu, navíc tam bude nepořádek," přidává většinový názor majitel kroměřížské hospůdky Na Hradě Jakub Olša. Provozní Restaurace Ráj v Hošťálkové Daniel Mišurec je sám kuřák, ale zákaz mu nevadí. Podle něj přišel ve vhodnou dobu. „Slýchám názory, hlavně od starých chlapů, že jestli se přestane, budou sedět v garáži a popíjet lahváče. Osobně si ale myslím, že do hospody začne chodit víc lidí," předvídá Mišurec.

A problém s novým nařízením nemá ani Filip Janda, majitel Radničního sklípku, jedné z prvních ryze nekuřáckých restaurací v Kroměříži. „Lidé s tím většinou nemají problém. Jednou za měsíc se našel člověk, který si ťukal na čelo, že jsme nekuřácká restaurace, ale to procento už je opravdu malé," konstatoval Janda.