Nechyběl ani příchod Mikuláše s nebeským poselstvem a čerty, ohňová show a mikulášská diskotéka pro děti. Letos se tak stalo v úterý 5. prosince.

O pět dnů později, v neděli 10. prosince od 9 do 15 hodin, se na náměstí Velké Moravy uskutečnil tradiční Předvánoční jarmark, který zahájil první muž Starého Města Martin Zábranský. Moderování jarmarku, na němž vládla pohodová atmosféra, se ujal místostarosta Kamil Psotka.

V Hradišti začal Velký vánoční jarmark. Za kolik si tam dáte svařák, punč, bramborák nebo jelito?
V Hradišti začal Velký jarmark. Za kolik si tam dáte svařák, punč nebo bramborák

„Mám velkou radost z toho, že se dnes koná už jeho 17. ročník. Osm jich bylo u staroměstské radnice, podeváté je na náměstí Velké Moravy, na němž vládne pohodová atmosféra. Prostě, Staroměstský vánoční jarmark patří k velmi oblíbeným akcím,“ řekl s nadšením Josef Bazala, bývalý starosta Starého Města a v současné době senátor Parlamentu České republiky.

Staroměstský předvánoční jarmark byl plný písniček a pohody.Staroměstský předvánoční jarmark byl plný písniček a pohody.Zdroj: Deník/Zdeněk SkaličkaK nákupu byla na jarmarku spousta výrobků s vánoční tematikou. Například adventní věnce, košíkářské zboží, svíčky, koření, včelí med, perníčky, valašské frgály, vánoční cukrovinky a další jarmareční zboží. Nechyběly ani zabijačkové pochoutky, vánoční punč, svařené víno či teplý čaj.

Jarmark už tradičně oživil od jedenácté hodiny devadesátiminutový vánoční program. Na pódiu účinkovala cimbálová muzika ZUŠ, dětské folklorní soubory Dolinečka s CM Dolinečka, ženský pěvecký sbor Repetilky s CM Dolinečka, mužský pěvecký sbor Staroměstští mládenci, děti z mateřských škol Rastislavova, Komenského a Křesťanské mateřské školy Za Radnicí.

Ve Zlechově uspořádali vánoční jarmark plný pohody, dárků a dobrot
Ve Zlechově uspořádali vánoční jarmark plný pohody, dárků a dobrot

Odpoledne rozproudila návštěvníkům jarmarku krev v žilách hudbou i písničkami country kapela, v polyfunkčním sále se odbývaly Zimní radovánky v podání Střediska volného času Klubko a v Jezuitském sklepě pohádka pro děti. Kluci a holky si přišli na své v tvořivých dílničkách.

Každý, kdo na jarmark přišel, třeba si jen zboží vystavené ve stáncích prohlédnul, ale třeba také nemohl odolat, aby si nějakou tu drobnost pro své ratolesti zakoupil.

Kateřinský jarmark v Brodě? Svařák, zabijačka, stánky řemeslníků a náměstí plné lidí
Kateřinský jarmark v Brodě? Svařák, zabijačka, řemeslníci a náměstí plné lidí

„Všichni účinkující, ať už ti malí, nebo dospělí, byli úžasní, všichni si zasloužili potlesk, obdiv a poděkování všech návštěvníků adventní akce,“ popsal své pocity z kulturního programu senátor Josef Bazala.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!