Dvě parkovací místa tak podle místních obyvatel nezřídka zabírá jediné auto. Policie problém řeší, řidiče napomíná a uděluje stokorunové pokuty.

Situaci v ulici komplikuje přítomnost autoservisu a prodejny potravin, které leží hned naproti sobě. Kumulace aut je proto na parkovišti enormní. Špatně odstavená vozidla pak některé obyvatele rozčilují. „Nepochopím, jak může někdo zaparkovat auto tak, že jeho polovina zůstane přesně nad hranicí dvou parkovacích míst. U obchodu je pár míst a bezohlední řidiči jejich počet ještě snižují,“ zlobí se pravidelný návštěvník prodejny potravin, který však z osobních důvodů požádal redakci o zachování anonymity.

Ke zlepšení současného stavu v ulici staroměstská radnice víc než vyznačením parkoviště přispět nemůže. Potíže by podle starosty města Josefa Bazaly úplně vyřešilo pouze uzavření obou podniků. „Nemůžeme už udělat nic víc. Městská policie bude situaci jen dále kontrolovat. Vyznačením podélného parkování se nám aspoň podařilo lépe srovnat auta, tak aby nebránila průjezdu a výjezdu na hlavní silnici,“ zmínil přínos nedávné úpravy parkoviště Bazala.

Problémy podle staroměstského strážníka Miroslava Noska zmizet můžou. Řidiči ale nejprve musí začít parkovat jinak, než byli doposud zvyklí. „Řada lidí třeba ani neví, že se má na parkovišti stát podélně. Jak zaparkuje jeden řidič špatně, ostatní už se podle něj špatně skládají. Když pak část vozidel odjede, zdá se, že auta zbytečně zabírají dvě místa,“ poznamenal Nosek.

Kromě slovního upozornění na špatné parkování občas strážníci „sáhnou“ i po blokové pokutě. Ta může podle Noska leckdy ponaučit víc než napomenutí. „Dáváme drobné pokuty. Sto korun nikoho nezabije, ale příště už bude vědět, jak má zaparkovat,“ dodal strážník, podle kterého čeká parkoviště na jaře zřejmě ještě jedna úprava. Přibýt by mělo jedno vyhrazené stání pro invalidy.

Přečtěte si také:

Za parkování na místě pro invalidy už hrozí jen pokuta

Řidiči blokují parkováním městské křižovatky

Postihy zvedly kázeň řidičů