Už vloni zasáhly do rozpočtu projektu původně neplánované náklady v souvislosti se železobetonovou deskou, v důsledku čehož došlo k přerušení stavby, navýšení nákladů o zhruba čtyři miliony korun a následnému asi půlročnímu zpoždění.

Podle starosty Starého Města Martina Zábranského jde o největší investici radnice dokončenou v letošním roce. Za vybudování kluziště, včetně sociálního zázemí a bufetu, zaplatilo Staré Město 52 milionů korun.

Novinkou pro vylepšení vánoční atmosféry jsou baňky s motivy města Uherské Hradiště
Novinkou pro povzbuzení vánoční atmosféry v Hradišti jsou baňky s motivy města

První bruslaři by na ledovou plochu mohli vyjet už 4. prosince 2023. Slavnostní otevření kluziště za exhibice hokejových legend se uskuteční v sobotu odpoledne 9. prosince, kdy bude na kluziště vstup zdarma. Jeho provoz by pak měl trvat minimálně do konce února.

Vše ale záleží na počasí. „Pokud budou klimatické podmínky příznivé, můžeme s provozem pokračovat i v březnu, technologie bude připravena a o kvalitu ledové plochy se bude kromě proškoleného personálu starat také rolba. Jedná se ale o venkovní prostor, který není krytý, počasí tak bude hrát rozhodující roli v tom, jak dlouho provoz bude funkční,“ řekl Martin Zábranský.

Umělé kluziště ve sportovním areálu na uherskohradišťském sídlišti Východ. Ilustrační foto.
Bruslení zdarma. Mobilní kluziště u Sportovní haly v Hradišti zahájí provoz

Celý areál venkovního kluziště je vybaven kromě šaten na převlečení také toaletami, sprchami a bufetem s občerstvením, jenž bude otevřen i během zimních měsíců.

Otevřeno má být od rána až do večerních hodin, přičemž dopoledne bude vyhrazeno zejména pro školy, které mohou ledovou plochu využívat při hodinách tělocviku. Odpolední provoz bude sloužit veřejnosti a o pozdním odpoledni a večer bude určen k pronájmům pro skupiny.

„Dobře víme, jak mizerné jsou sněhové podmínky v našem kraji. Výstavbu venkovního kluziště vnímám především jako investici k rozšíření nabídky zimních sportů ve městě a regionu,“ upřesnil starosta.

Instalace vánočního stromu v Uherském Hradišti, 25.11. 2023
Vánoční strom v Hradišti už stojí, stavěly jej dva jeřáby. Podívejte se

Letní provoz plochy venkovního kluziště počítá podle Martina Zábranského s fungováním bufetu, tenisových kurtů a dětského hřiště. „Plocha kluziště by měla být rozdělena na zóny, ve kterých bude probíhat in line bruslení, florbal nebo badminton, ale nebráníme se ani dalším nápadům. Část kluziště se může nárazově využít ke kulturním akcím,“ naznačil starosta.

Stavba byla zahájena 19. září 2022 a ukončena 30. června 2023. „Investici jsme plně pokryli z vlastních zdrojů, termínovaných vkladů a spořících účtů a čerpali jsme také na ni úvěr ve výši 20 milionů korun,“ dodal staroměstský starosta. Vzhledem k tomu, že tento projekt podle jeho slov nespadal do finanční podpory Národní sportovní agentury, radnice na něj od státu neobdržela žádnou dotaci.

Kluziště ve Starém Městě

  • Ledová plocha má rozměry 39m x 20m
  • Jedná se o menší kluziště určené spíše pro hobby hokej a veřejné bruslení. Bloky pro užívání jsou nastaveny na 1,5 hodiny bruslení a 0,5 hodiny úpravy ledu rolbou
  • Veřejné bruslení bude ve všední dny a o víkendech od 14.30 do 16 hodin a od 16.30 do 18 hodin (v sobotu a neděli navíc od 10.30 di 12 hodin) rezervace není nutná!

Ceník

  • dospělí a mládež nad 18 let: 50,- Kč
  • mládež do 18 let: 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma
  • Ledovou plochu si lze rezervovat také pro soukromé účely, hodina a půl přijde na 2500 korun