Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stárci v Kostelanech nad Moravou pocházeli z Kunovic, Veletin, Havřic i Těšova

Také v Kostelanech nad Moravou byly o třetím zářijovém víkendu na programu hody s právem. Sraz krojovaných byl na návsi, z níž chasa vyrazila pro své stárky, pak pro požehnání hodů před kostel sv. Floriána a pro povolení hodů na radnici.

22.9.2017
SDÍLEJ:

Krojované hody s právem v Kostelanech nad Moravou.Foto: Karolína Wranke

Letošními vládci hodů byli předloňští mladší stárci Jakub Štefaník z Kunovic s Ludmilou Slunečkovou z Veletin. Roli mladších stárků na sebe vzali Marie Janíčková z Havřic s Michalem Chromkem z Újezdce Těšova, bratránkem staršího stárka.

„Hodovou chasu nelze obviňovat z toho, že ve svých řadách nenašla stárky z vesnice. Vždyť oba stárkovské páry jsou už několik let členy naší hodové chasy a navíc se za Kostelany zúčastňují Slováckých slavností vína a otevřených památek,“ informoval starosta obce Pavel Duda. Nádavkem, v Kostelanech žije babička staršího a mladšího stárka a oni jsou u ní častými hosty.

„Ačkoliv Michal s Maruškou už loni slíbili chase, že při letošních hodech se zhostí role mladších stárků, já s Liduškou jsme se k tomu zavázali tři týdny před hody,“ prozradil starší stárek Jakub Štefaník. Netajil se ani tím, že stárkyně jsou přítelkyněmi stárků.

Hody v Kostelanech měly všechno, co k nim patří. Jen nedělní obchůzka s právem po dědině musela být zrušena kvůli dešti. Ten ale začal skrápět hodaře při sobotním programu na prostranství u památníku padlých. „Tam byly naštěstí pro případ deště připraveny dva bílé stany o rozměrech 3 x 3 metry. Těch jsme se chopili a pod nimi došla bez úhony chasa a muzikanti ke kulturnímu domu,“ sdělil starší stárek.

Autor: Zdeněk Skalička

22.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Natálie Strapinová, 15. 10. 2017, 2220 g, 46 cm, Uherský Brod
7

Nově narozená miminka na Slovácku - 42. týden 2017

Oblastní spolek ČČK ocenil na hradišťské radnici Zlatými kříži I. a II. stupně bezpříspěvkové dárce krve
32

Dárci krve převzali na hradišťské radnici Zlaté kříže I. a II. stupně

AKTUALIZUJEME

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

Od voleb šli domů s taškou na třídění odpadu

Dali svůj hlas kandidátům na poslance Poslanecké sněmovny, domů si zdarma odnášeli sadu tří tašek. Na plast, papír a sklo. I tak by se s trochou nadsázky dala okomentovat příležitost Velehraďanů k cestě do volební místnosti na tamní Obecní úřad.

Velehradský farář Petr Přádka: Ať zvolení poslanci pracují pro dobro národa

Devadesát minut po zahájení voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zamířil do volební místnosti na Velehradě šestapadesátiletý P. Petr Přádka SJ, působící od 1. dubna 2003 jako farář římskokatolické farnosti při bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje, ale také jako superior tamní jezuitské komunity.

Hodinu po začátku voleb jeli do Podolí policisté

FOTOGALERIE / Sotva pár hodin vydržel na svém místě transparent, který připomínal loňské referendum v Podolí. Obyvatelé ho tam vyvěsili u příležitosti voleb do Poslanecké sněmovny, které v pátek začaly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení