V místech, kde můžete běžně potkat Petrželu, Kadlece, Daníčka či Hofmanna, je tak nyní sklad látek a dalšího materiálu určeného k výrobě roušek.

„Klobouk dolů před všemi, kteří se do toho zapojují. Je super, že lidé v této situaci nemyslí jenom sami na sebe. Snad to všichni ve zdraví zvládneme,“ okomentoval aktivitu dobrovolníků bývalý reprezentant a současný obránce Slovácka Michal Kadlec.

Zatímco ligové fotbalisté jsou v současnosti doma a připravují se individuálně, dobrovolníci se scházejí, aby pomohli dalším lidem.

„I když to na počátku vypadalo jako sranda, smích nás rychle přešel a s přibývajícími dny si každý začal uvědomovat vážnost situace. Bohužel se ukázalo, že nejsme na podobnou pandemii vůbec připravení, a celá země se potýká s žalostným nedostatkem roušek. Naštěstí se ukázalo, že když stát selže, jsou lidé stále schopní se semknout, táhnout za jeden provaz a navzájem si pomáhat,“ říká zakladatelka a hlavní švadlenka skupiny Květa Zpěváková.

„Přestože se mezi sebou mnozí ani neznáme, společně jsme začali pracovat na zajištění roušek pro sektory, na které se mnohdy úplně zapomíná. Přitom prodavačky v obchodech denně obslouží stovky spoluobčanů. Už jenom pro ně bychom měli mít roušky, stejně jako by je ony měly mít kvůli nám, protože moje rouška chrání tebe a rouška chrání mě!“ připomíná Zpěváková.

Více informací o skupině Dobrovolně proti koronaviru najdete na facebooku nebo na webových stránkách www.helpUH.cz.

Pomoc seniorům. Ilustrační foto
Přihlaste se do databáze dobrovolníků