Pozorného manžela má například historička Slováckého muzea Blanka Rašticová. „Můj muž nikdy neopomene dát mi ráno pusu, dostávám kytičku a stejně tak mi přejí obě moje děti. Je to pro nás stejná rodinná oslava, jako kdybych měla narozeniny nebo jmeniny,“ svěřuje se Blanka Rašticová. „Od své rodiny vnímám velmi pozitivně, že mi tímto způsobem projevují svou lásku a hezký vztah.“

Na svou manželku myslí 8. března i muž senátorky Hany Doupovcové. „Po těch třiceti letech, co jsme spolu, už je to, pravda, trošku jiné než dřív,“ usmívá se Doupovcová. „Přesto mi ale včera ráno popřál a dostala jsem pusu. Jen kytku jsem si musela nechat ujít, protože neměl čas ji koupit. Ale stejně je od něj hezké, že nezapomněl,“ chválí svého dlouholetého druha senátorka.

Trochu jiný vztah má ke svátku žen herečka Slováckého divadla Jitka Josková. „Já samozřejmě pokaždé zavolám a popřeju své mamince,“ říká Jitka. „Mně letos sice nikdo nepopřál, ale vlastně mi to ani nevadí. Spíš než jako žena se totiž stále cítím jako mladé děvče,“ směje se herečka. „A tak my mladé holky vlastně můžeme být rády, když si na nás nikdo nevzpomene,“ dodává s gustem.

Závěrem upozornění pro silnější polovičku lidstva – ta křehčí květiny i drobné třpytivé věcičky s radostí přijímá nejen při svátku MDŽ, ale při každé možné příležitosti.

Petra Kučerová