Její výtěžek, jenž o více než 7 tisíc předčil ten loňský, má přispět na provoz chráněných dílen Oblastní charity Uherské Hradiště.

„V první řadě chci za dar ve výši 27 tisíc 374 korun poděkovat senátorovi Josefu Vaculíkovi a mikroregionu Ostrožsko, kteří byli organizátory akce. Získané peníze bychom chtěli investovat do interiérů dílen, a ulehčit tak práci jejich zdravotně postiženým zaměstnancům,“ prohlásil Jiří Jakeš, šéf Oblastní charity Uherské Hradiště.

Tím, kdo vyzdvihl zejména vícenásobný užitek koncertů, byl senátor Vaculík. „Kromě přínosu pro chráněné dílny a zážitku přítomných jsou koncerty obohacující i pro samotné interprety. Ti si tak mohou zahrát ve starobylých prostorách, kam by se jinak možná ani nedostali,“ uvedl Vaculík a poděkoval nejen dárcům peněz, ale i Charitě, která ukázkami práce zaměstnanců chráněných dílen akci doprovodila. Na koncertech v Senátu, v Buchlovicích, Veselí nad Moravou, Kroměříži a v Uherském Ostrohu vystoupili mladí interpreti z Moravy, absolventi Letních houslových kurzů Václava Hudečka, a jejich pedagogové. Prezentovali díla J. S. Bacha, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Luboše Fišera, Arama Chačaturjana, Francoise Borna, Maurice Ravela a Antonína Dvořáka.