Provoz v obci řídí cestáři, kteří pouštějí auta v jednotlivých směrech v patnáctiminutových intervalech. Podle místostarosty Ivana Kudlíka stojí někdy fronty aut od napajedelské Fatry až do Babic. „Musíme to vydržet. Výsledek ale nakonec bude stát za to,“ řekl místostarosta.

Řada řidičů, kteří Spyti-hněví pravidelně projíždějí, opravenou trasu uvítá. „Po vyjetých kolejích se nejezdí moc příjemně,“ podotkl jednaosmdesátiletý místní občan Karel Zámečník, který ještě stále usedá za volant.

Osmašedesátiletý obyvatel Halenkovic Josef Juřena do Spytihněvi jezdí pravidelně nakupovat. „Kvalitnější cesta je pro auto lepší. Jsem rád, že budu jezdit po novém koberci,“ sdělil. Všeho, co se pro obec udělá, si cení.

Opravy silnice I. třídy zahájilo Ředitelství silnic a dálnic před týdnem. V současnosti už je vyfrézovaný celý povrch a silničáři pokládají vrchní vrstvu asfaltu. Úpravy by měly skončit do konce října. Místostarosta obce však doufá, že dělníci budou s prací hotovi dříve. „Přibližně polovinu trasy už mají hotovou,“ přiblížil. Dodal, že potom ještě bude nutné vyznačit na vozovce dělicí čáry, přechody pro chodce nebo varovné značky u školy.

Obcí podle Kudlíka projíždí stále více kamionů, které vyjeté koleje způsobily. „Silnice je hodně frekventovaná. Oprava vozovky pomůže cestu alespoň částečně odhlučnit,“ objasnil místostarosta.