Po složitých jednáních, které vedly k povolení přestavby, se ale objevily nové potíže, které mohou zprovoznění opravené stavby oddálit. Potvrdila to výkonná ředitelka Synot Real Estate Jitka Langerová. „Klacky pod nohy nám hodili památkáři, kteří blokují, pro nás z nepochopitelných důvodů, umístění nápisů na fasádu objektu. Z postupu památkářů jsme velmi rozladěni. Domníváme se, že několik úředníků si přivlastňuje právo rozhodovat o tom, co je nebo není estetické či co se do města hodí a co nikoliv,“ netají své rozhořčení Langerová.

Komplikace provází záměr na přestavbu Šarovce už od první žádosti zástupců holdingu Synot. „Dohadování s památkáři od počátku nebralo konce. Je zarážející, že nám nechtěli povolit, aby objekt získal atraktivní podobu historické hrázděné stavby, která by do okrajové části městské památkové zóny zapadla lépe než jiné moderní stavby,“ uvedl majitel Synotu Ivo Valenta.

Oslovení odborníci ale paradoxně názory na současnou přestavbu budovy, jejíž vznik se datuje k roku 1932, šetří. „Plány na rekonstrukci jsem neviděla. Pro můj okruh zájmů jsou významnější starší budovy,“ řekla historička Slováckého muzea v Uherském Hradišti Blanka Rašticová. Také městský architekt Aleš Holý je v otázce Šarovce zdrženlivý. „Pokud se týče historie Šarovce, pak vím jen to, že autorství se přisuzuje ateliéru významného českého architekta Bohuslava Fukse. Ostatní otázky by měly směřovat spíše na památkáře, kteří s novým investorem o přestavbě jednali,“ doporučil architekt Holý.

Rozpor mezi investorem a památkáři vznikl při vzájemných dohadech o konečné podobě rekonstrukce. „Měli jsme rozdílné představy. Nakonec jsme ale vše vyřešili vzájemnou dohodou,“ komentovala někdejší nekonečné tahanice vedoucí oddělení architektury uherskohradišťské radnice Radka Borunská.

Oslovení obyvatelé města ale stavební práce na letitém objektu uvítali. „Restaurace patří neodmyslitelně ke koloritu města. Navíc se nachází u hlavní komunikace v těsné blízkosti centra města. Je bezpochyby přínosem, že konstrukčně zajímavá budova dostane po letech novou, atraktivní podobu,“ zamyslela se při pohledu na rekonstruovanou provozovnu Jitka Kedroňová z Uherského Hradiště.