„Ke změnám došlo poté, co jsme obdrželi rezignaci pana Tichavského na člena správní rady," vysvětlil Stanislav Blaha. Právě bývalý starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský stál při fungování společnosti Park Rochus od jejích samotných počátků.

„Park Rochus je podle mého názoru dlouhodobý projekt, který bude oceněný a bude znamenat přínos pro Hradiště především v následujících letech. Půjde o krásnou rekreační a oddechovou zónu, která tady dlouho chyběla," vyjádřil se pro Slovácký deník Květoslav Tichavský. Jakožto společný kandidát obou zakladatelů obecně prospěšné společnosti Park Rochus se stal členem správní rady také současný místostarosta Uherského Hradiště Ivo Frolec. Dozorčí radu společnosti tvoří Dana Šilhavíková a na návrh Zlínského kraje Ivan Mařák.

Obecně prospěšná společnost Park Rochus, o.p.s. byla založena v roce 2010 dvěma zakladateli. Těmi jsou město Uherské Hradiště a společnost SYNOT REAL ESTATE. Své zástupce má v orgánech společnosti také Zlínský kraj. Hlavním cílem společnosti je obnova bývalého vojenského cvičiště a přilehlých částí krajiny na okraji Uherského Hradiště, mezi místními částmi Mařatice a Jarošov.