Pekaři zvolili Víchu proto, že už v roce 2006 vytvořil řády a insignie svatého Ambrože pro cukráře. Informoval o tom prezident společenstva cukrářů Drahoslav Hvězda. Paradoxně to byli právě cukráři, kteří na Moravě stáli také u zrodu pekařského seskupení.

„Společenstvo pekařů vzniklo na základě impulzu cukrářů, pro které právě medailér ze Slovácka už dříve pracoval,“ vysvětlil předseda přípravného výboru pekařského společenstva Václav Labský. Co však mají obě zájmové skupiny společné, to jsou i některé plány do budoucna.

„Vazby mezi našimi společenstvy jsou natolik úzké, že budeme například mít zřejmě i společného prezidenta,“ dodal Labský.

Pekaři i cukráři ocenili vysokou úroveň práce hradišťského umělce.

„Práce Andrého Víchy je na tak vysoké úrovni, že když je vidí kolegové ze zahraničí, chtěli by je mít taky. Víchova díla jsou totiž jedinečná,“ pochvalně doplnil Hvězda.

Slavnostně svůj prapor a řetěz převezmou pekaři z rukou hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka, shodou okolností na českém velvyslanectví ve Vídni. Byla to totiž právě metropole Rakouska, kde žil patron společenstva Klement Maria Hofbauer.

Sami pekaři doufají, že profesní seskupení pomůže jejich jednotlivým aktivitám.

„Společenstvo by mělo být užitečné, ale vše záleží na tom, jak se podaří prvotní záměry rozvinout a realizovat,“ poznamenala spolumajitelka uherskobrodské Šestákovy pekárny Milada Sýkorová.

Hradišťský sochař a medailér vytvořil během své kariéry bezmála tři desítky insignií měst, různých společenství a škol.

„Centrálním motivem pekařů je stříbrný chléb a mezi rameny kříže preclíky. Polodrahokamy azurity na řetězu mají barvu mouky,“ stručně Vícha popsal řetěz ze zlacené mosazi.

Hradišťskému umělci při jeho navrhování pomáhal odborník na faleristiku, nauku o řádech a vyznačeních, Ivan Koláčný.