VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Špinavá kampaň bez důkazů, tvrdí senátor Patrik Kunčar

ROZHOVOR / Ve druhém kole senátních voleb se volí třetina Senátu ve 27 volebních obvodech, a protože v prvním kole volby získali jen dva kandidáti více než 50 procent hlasů nutných ke zvolení, uskuteční se dnes od 14. do 22. a zítra od 8. do 14. hodiny kolo druhé. Do 2. kola ve volebním obvodu č. 80 postoupil Patrik Kunčar s 33,39 a Libor Lukáš s 27,21 procenta hlasů.

12.10.2018
SDÍLEJ:

Patrik Kunčar, Uherský Brod, KDU-ČSL.Foto: DENÍK/archiv

Jak vnímáte svůj postup do 2. senátního kola s vítězným náskokem 2500 hlasů na svého konkurenta Libora Lukáše?
Mám z toho upřímnou radost a moc si podpory voličů vážím. Výsledek beru jako vysvědčení za svoji dosavadní práci v regionu i samotném Uherském Brodě a pevně věřím, že na přízni voličů nic nezmění ani lživá špinavá kampaň, kterou proti mně a mým rodičům od středečního rána účelově rozjel bulvární internetový plátek Parlamentní listy. Okamžitě jsem v této věci podal Trestní oznámení a závažným obviněním, která vůči mně byla bez předložení jakýchkoliv důkazů vznesena, se budu bránit všemi prostředky.

Že se druhého kola zúčastní méně voličů než kola prvního, je po zkušenostech z minulých senátních voleb patrné. Počítáte také s touto okolností ve své volební strategii? Komu podle vašeho názoru nízká volební účast nahrává, vám anebo Liboru Lukášovi?
Volební účast je vždycky sázka do loterie, ale panuje všeobecné přesvědčení, že nízká účast spíše nahrává tradičním stranám. Uvidíme, jak tomu bude tentokrát.

Změnil jste nějak svou kampaň před druhým kolem oproti tomu prvnímu?
Nezměnil, jako dosud pokračujeme hlavně v kontaktní kampani v ulicích. K tomu nějaká inzerce, sponzorované příspěvky na sociálních sítích a přelepy billboardů s poděkováním za první kolo voleb a upozorněním na kolo druhé.

V čem myslíte, že vás čtyřletá senátorská zkušenost upřednostňuje v současném duelu s Liborem Lukášem, jenž má ale oproti vám zkušenost hejtmanskou?
Celé funkční období jsem pravidelně navštěvoval celý senátní obvod, pracoval pro region a snažil se řešit problémy, se kterými se na mne občané i starostové obraceli a jsem moc rád, že se mnohé se podařilo. V Praze mám také hodně kontaktů a vím, kam se v případě potřeby na ministerstvech obrátit. A obecně ještě jedna věc - nevím, jestli je to úplně výhoda, ale protože vím, co senátor reálně může udělat, toho nemohu slíbit tolik co jiní protikandidáti, protože vím, že bych lhal. Ale zase pak ušetřím voličům případné zklamání.

Co byste v případě znovuzvolení do Senátu zlepšil ve svém působení v zákonodárské pozici?
Zapojil bych se do práce ve více výborech, protože už nebudu mít na radnici v Uherském Brodě žádnou uvolněnou ani neuvolněnou funkci. Ale nesmím to přehnat, abych měl zároveň dostatek času na práci v regionu.

Můžete prozradit, které osobnosti kulturního a politického života vás v senátorské kampani podporují?
Kromě strany TOP09 a hnutí Senátor 21 mně vyslovila podporu Demokratická Strana Zelených, senátoři Jiří Čunek, Tomáš Goláň a emeritní rektor UK prof. Václav Hampl. Osobní podporu mně také vyslovila i protikandidátka z 1. kola Jana Juřenčáková. Velmi si vážím také podpory generálního ředitele České zbrojovky Lubomíra Kovaříka (nyní prezident holdigu), generálního ředitele Lázní Luhačovice Eduarda Bláhy, ředitele územního odboru Hasičského záchranného sboru Jaroslava Olberta a starostů Otrokovic, Luhačovic, Brumova-Bylnice a celé řady obcí mého senátního obvodu.

Jakou otázku byste chtěl Liboru Lukášovi položit?
Jelikož jsem byl Českým rozhlasem vyhodnocen jako jeden z nejaktivnějších senátorů s nadprůměrnou docházkou, by mě zajímalo, proč pan Lukáš tvrdí opak. A dále, jakým právem si přisvojil zásluhy o obchvat Uherského Brodu Těšova – Újezdce, když jsme celý záměr i přes neochotu Zlínského kraje prosadili sami a všechno dosud sami také z rozpočtu města financujeme – ať už to byla nákladná EIA (Vyhodnocení vlivů na životní prostředí), geologický průzkum, dokončovaný projekt celé stavby nebo aktuálně zahájené výkupy pozemků.

Vizitka Patrika KunčaraDo druhého kola ve volebním obvodu č. 80 postoupil z prvního místa Patrik Kunčar se ziskem 33,39 procenta (13 815) hlasů. Kandiduje za KDU-ČSL a je mu 45 let. Aktuálním povoláním je senátor Parlamentu ČR i starosta Uherského Brodu, kde také bydlí. Navrhující stranou je Křesťanská a demokratická unie -Československá strana lidová, jejíž je také členem.
Do politiky vstoupil, když byl v komunálních volbách v roce 2006 zvolen jako člen KDU- -ČSL za tuto stranu do Zastupitelstva města Uherského Brodu. Od roku 2010 je starostou Komenského města. Ve druhém kole doplňovacích voleb do Senátu v roce 2014 porazil Libora Lukáše.

Autor: Pavel Bohun

12.10.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 20 000 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Prodavač/ka kol, vedoucí prodejny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možnost i zkráceného úvazku, práce vhodná pro osoby se zdr. postižením, znalost cyklistického sortimentu a servisu kol výhodou (ne podmínkou), kontakt telefon nebo e-mail.. Pracoviště: Mototrading, spol. s r.o.-prac., Tř. Maršála Malinovského, č.p. 1278, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Lenka Drexlerová, +420 775 757 744. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 15 450 Kč Asistenti učitelů Školní asistent/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15450 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsobilost k právním úkonům, odborná způsobilost, znalost AJ, odborné pedagog. vzdělání dle zák. č. 563/2004 Sb. v platném znění, kontakt pouze e-mailem.. Pracoviště: Dům dětí a mládeže, uherské hradiště, purkyňova 494, příspěvková organizace, J. E. Purkyně, č.p. 494, 686 06 Uherské Hradiště 6. Informace: Ivana Zůbková, +420 572 551 347. Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 28 000 Kč Technici projektanti, konstruktéři v ostatních průmyslových oborech Technik-konstruktér pro Rusko. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vypracování projektů technických systémů, zpracovávání projekt. dokumentace, konstrukční řešení zařízení a výrobků a navrhování nových modelů, vzorů a výkresů nových výrobků, provádění výpočtů a stanovování technických podmínek, zpracovávání popisek a návodů k používání, vypracování projekt. podkladů k jednodušším částem technolog. zařízení. Znalost RJ slovem i písmem (rodilý mluvčí), ŘP "B" (aktivní řidič), znalost práce na PC.. Pracoviště: Hydroma, spol. s r.o. [3], Vlčnovská, č.p. 2477, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Pavol Škultéty, +420 608 713 084. Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 23 000 Kč Odborní pracovníci v oblasti kvality a certifikace systému řízení (ISO) Kontrolor. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Provádění zkoušek výrobků, hodnocení jejich způsobilosti, vedení dokumentace o provedených zkouškách výrobků, vypracovávání protokolů o výsledcích zkoušek výrobků, odpovědnost v organizaci za specifikované činnosti v oblasti kontroly a řízení kvality, orientace v normách kvality, znalost práce v ERP, schopnost komunikovat v AJ/NJ, ŘP "B", kontakt telefon nebo e-mail.. Pracoviště: C.s.o. spol. s r.o., Velehradská, č.p. 1953, 686 02 Staré Město u Uher.Hrad.1. Informace: Pavol Škultéty, +420 608 713 084.

Řemeslníci Antonín Hajda (ve vestě) a Radek Machala (v modrém) z Ratiboře opravují v Oznici odchytovou klec na toulavého medvěda, který v posledních týdnech působí škody chovatelům na Valašsku a nebojí se přibližovat ani k lidským obydlím. Klec byla přive
23

Klec na medvěda je připravená v Oznici, odborníci rozhodnou, kam ji umístit

Asistent Michala Bílka ve Zlíně Jan Kameník působí ve Vlčnově téměř deset let.

Těžko se mi z Vlčnova bude odcházet, přiznává Jan Kameník

Avia hořela za jízdy, řidič se závozníkem ji včas opustili

Štěstí v neštěstí měli řidič se spolujezdcem automobilu značky Avia. Jejich vůz totiž ve středu 17. října krátce po 16 hodině na silnici I/54 mezi Slavkovem a Stráním začal hořet.

Slovácký běh ovládli Ukrajinec Olexandr Matviichuk a Tereza Korvasová

Ukrajinec v barvách slovenského Demolexu Bardejov Olexandr Matviichuk a Tereza Korvasová z Vnorov zvítězili v 61. ročníku Slováckého běhu.  

Chceme Teplicím vnutit naši hru, říká křídelník Slovácka Navrátil

Slušnou hru a tvrdou práci v tréninku chtějí konečně přetavit v góly a hlavně body. Fotbalisté Slovácka po šesti zápasech bez výhry potřebují zabrat. V cestě jim po reprezentační pauze stojí rovněž devítibodové Teplice. Moravané cítí, že už nemají kam uhnout.

Hradiště chystá další tři nové autobusové zastávky

Smetanovy sady, Svatojiřské nábřeží a Stará Tenice. Právě v těchto lokacích by měli v budoucnu nově zastavovat v Uherském Hradišti autobusy.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT