Zejména pro ně, ale i pro jejich doprovod, který si mohl dát třeba kávu a sledovat v akci své potomky, ji připravil dětský bavič Pája Chabičovský s Gábinkou Bublinkou alias Gabrielou Pokornou a jejími hosty, tiktokerkami Kateřinou Kačule Pokornou, se Símou Simonou Pokornou či kouzelníkem Martinem.

Děti si na několika atrakcích otestovaly svou zručnost, sílu a rychlost. Z papíru si kluci a holky složili papírovou vlaštovku a snažili se ji poslat proti větru co nejdál.

Velehradští zvoníci v akci
Historie zvoníků na Velehradě je stará tři staletí, říká David Vojáček

Na slalomové dráze postavené z dopravních kuželů kličkovala družstva chlapců a děvčat s velkými balony, na vozíku převážela mezi kužely popelnice nebo se přetahovala lanem. Zábavu obstaral kouzelník Martin, který do svých magických vystoupení dokázal vtáhnout publikum bez rozdílu věku.

Humor a energie byly důležité v každé soutěži, v malování na obličej, dětském třpytivém tetování, v každém vystoupení účinkujících. Děti si užívaly písničky v podání Kačule a skákací atrakci až do posledního okamžiku poutavé show.

„Děkujeme za super odpoledne. Už nyní se těšíme na shledání s vámi všemi ve čtvrtek 14. července v Lázních Leopoldov na Smraďavce na největším karnevalu na Moravě. Tak pařbě zdar,“ zvolala Kateřina Kačule Pokorná.