„Smyslem akce je co nejvíce lidi motivovat k úpravě příbytků a tím zlepšit vzhled města a městských částí,“ upřesnil Květoslav Fryšták z odboru životního prostředí hradišťské radnice.

Zájemci mohou své fotografie zasílat na uherskohradišťskou radnici poštou, e-–mailem nebo osobně. Radní ale nespoléhají jen na zájem veřejnosti. Členové komise, která návrhy posuzuje, v terénu vyhledávají upravené domy a pořizují fotodokumentaci.

Soutěž je rozdělena do dvou kategorií. V první z nich komise posuzuje vzhled jednotlivých oken, balkonů, lodžií obytných budov. Ve druhé kategorii pak posoudí celkovou květinovou výzdobu rodinných domků a budov. „Kritérii jsou originalita, nápaditost, vkusnost, bujnost vegetace a některá další,“ dodal Květoslav Tichavský, člen komise.

Podle radních je zájem veřejnosti o Okno roku mírně stoupající. „Zatímco do prvního ročníku se přihlásilo zhruba třicet majitelů domů a bytů, loni už to bylo pět desítek uchazečů. Vítěze odměníme věcnými cenami od sponzorů,“ doplnil Tichavský.