Účastnit klání se mohou vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod svatým Antonínkem a Blatničky.

„Vína musí být vyrobená z hroznů odrůd révy vinné s původem na území České republiky ze sklizně roku 2021. Zájemci mohou svá vína přihlašovat od 1. června do 30. července na internetové stránce www.elwis.cz.

Vzorky vín k degustaci se budou předávat v úterý 2. a středu 3. srpna od 7 do 17 hodin v místě sídla: Svatoplukova 346 v Uherském Hradišti,“ informovala ředitelka Agrární komory Uherské Hradiště Ludmila Holíková.

Senzorické hodnocení vzorků vín podle jejích slov proběhne ve středu 10. srpna za dozoru odborného garanta Jakuba Šebesty.

Požár střechy rodinného domu v Rudici v okresu Uherské Hradiště
U požáru střechy v Rudicích zasahovalo 10 jednotek hasičů

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční na Vinařských slavnostech 20. srpna v Polešovicích. Zde budou mít účastníci možnost v rámci bohatého kulturního programu a podkresu cimbálových muzik ochutnat vína všech soutěžících, bio vína a potraviny ze Slovácka.

„Značkou „TOP Víno Slovácka“ chceme upozornit na kvalitu vín vyrobených na území Slovácka ve Zlínském kraji a přilehlých obcích. Pro milovníky vín je tato značka zárukou kvality a pro vinaře oceněním jejich celoroční práce,“ poznamenala Ludmila Holíková.

Akce je spolufinancována z prostředků Zlínského kraje a Ministerstva zemědělství, koná se pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a jeho náměstkyně Hany Ančincové.