Byli součástí pestrého pelotonu, v jehož čele šlapal několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák.

Obce Uherský Brod, Drslavice, Hradčovice, Podolí, Veletiny, Vlčnov, Hluk a Ostrožská Lhota se totiž v sobotu 4. června staly zastávkami již třetí etapy sedmého ročníku akce Na kole dětem, jejímž cílem je podpořit onkologicky nemocné děti.

„Vyráželo nás dnes z Horní Lidče zhruba čtyřicet cyklistů a velice mě těší, že se k nám po cestě další přidávají. Teď nás do Drslavic přijelo asi sedmdesát, což je velice dobře, protože lidé mají zájem se zapojit," zhodnotil sobotní etapu iniciátor cyklistické akce Josef Zimovčák.

Zcela nenápadně mezi desítkami cyklistů působil i manželský pár českých olympioniků.

„Jedu v rámci této akce už několikátý ročník a i když můj tréninkový program mi dovoluje se zapojit jen do několika etap, jsem rád, že jsem vůbec tady. Zároveň mě těší, že každým rokem účastníků tohoto podniku přibývá," sdělil Slováckému deníku Petr Koukal.

Jeho manželku, biatlonistku Gabrielu si příchozí diváci mohli užít daleko méně, neboť i o přestávkách pelotonu na kole plnila svůj náročný tréninkový program.

Sportovní akce Na kole dětem nabídla deset etap napříč celou Českou republikou o celkové délce 1194 kilometrů.

Peloton v čele s Josefem Zimovčákem je absolvuje od 1. do 11. června. Sobotní třetí etapa měřila 105 kilometrů a směřovala z Horní Lidče přes Uherskobrodsko a Ostrožsko do Strážnice.

Podpořit děti s onkologickou nemocí mohou zájemci svou účastí v pelotonu, jeho morální podporou, zakoupením suvenýrů přímo na místě, či prostřednictvím transparentního účtu akce.