Soud na 11 stranách textu a v 36 bodech odmítl argumenty žalobce senátora Patrika Kunčara, jimiž zdůvodňoval to, proč chtěl volební výsledek v Komenského městě nechat prověřit soudní instancí.

„Nic jiného jsme ani nečekali,“ okomentoval rozhodnutí soudu lídr volební kandidátky Vstřícnost, slušnost, komunikace Ladislav Kryštof.Naopak smutek netajil autor žaloby Patrik Kunčar.

„Já jsem tomu sice dával poměrně malou šanci, nicméně je pro mě zklamáním, že se soud nezabýval ani připomínkou členky jedné okrskové volební komise, která sama vyjádřila obavu, že hlasy v jejím okrsku nebyly spočteny správně,“ řekl Deníku Patrik Kunčar. Argumentace soudu, proč se tím nezabýval, mu přišla v tomto jednom případě chabá.

„Myslím si, že alespoň ten jeden okrsek se mohl přepočítat, aby se potvrdila nebo vyvrátila důvodná obava členky té okrskové volební komise, že tam ty hlasy nebyly správně spočítané,“ dodal senátor.

Ustavující zastupitelstvo se v uherskobrodském Domě kultury uskuteční 7. listopadu od 17 hodin.Povolební 14člennou radniční koalici uzavřeli v 27členném zastupitelstvu Uherského Brodu zástupci uskupení Vstřícnost, slušnost, komunikace, Brod žije! (STAN), vítězného ANO 2011 a Miroslava Poláková z hnutí Nezávislí za rozvoj města, která se stala jejich kandidátkou na starostku.

Do opozice tak v důsledku přeběhlictví Miroslavy Polákové od Nezávislých za rozvoj města, odchází 13 zastupitelů. Kromě Nezávislých za rozvoj města jsou to KDU-ČSL a ODS.