Ukázal to průzkum, který si Deník nechal zpracovat a do něhož bylo zahrnuto na tisíc respondentů. Nejčastějším zařízením, prostřednictvím něhož se lidé v našem regionu připojují k internetu je notebook. Celkem 61 procent uživatelů na Slovácku se připojuje právě přes něj, zatímco 40 procent respondentů odpovědělo, že se připojují také mobilním telefonem.

K využívání stolního počítače k připojování na internet se přiznalo 46 procent lidí na Slovácku a ke stejné činnosti prostřednictvím tabletu 25 procent. Sociálních sítí využilo v posledním roce 60 procent obyvatel našeho regionu. Zmiňovaná čísla se nijak zásadně neodchylují od celostátního průměru, čehož plyne, že obyvatel Slovácka je z tohoto pohledu standardním návštěvníkem internetu a sociálních sítí. Jedním z jejich nejaktivnějších uživatelů mezi starosty na Slovácku je první muž Uherského Hradiště Stanislav Blaha. „Představují pro mě možnost lepšího kontaktu s občany města,“ naznačil Stanislav Blaha. Podobně aktivní je také bojkovický starosta Petr Viceník.

Pokud chce někdo vědět, co je nového v Hradišti, ať se podívá na starostův FacebookMimořádně aktivním uživatelem sociálních sítí je uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha, ten o sobě tvrdí, že je online prakticky neustále. „Sociální sítě využívám jak k pracovní, tak i k soukromé komunikaci a také pro získávání nových informací. Přestože nejvíce užívám Facebook, mám profily i na dalších sociálních sítích, jako je Twitter, LinkedIn a nedávno jsem si založil také Instagram," přiznává první muž Uherského Hradiště.

Jeho profil má v současné chvíli kolem 4470 fanoušků. „Dosah příspěvků se liší, jeden z těch nejúspěšnějších měl dosah přes 207 tisíc uživatelů. Ti, co mě sledují, vědí, že příspěvky přidávám poměrně často. Snažím se alespoň jeden denně, někdy se jich však podaří i více. Z legrace říkám, že pokud chce někdo vědět, co je nového v Hradišti, tak ať se podívá na můj Facebook. To ovšem berte s rezervou," usmívá se hradišťský starosta.

Ten se zajímá o dění kolem sebe, a proto jeho pozornosti neunikly ani sociální sítě. „Být on-line a publikovat na sociálních sítích se stalo jedním z mých koníčků, mám zde možnost bezprostředně reagovat na aktuální dění. Jako hrdý rodák Uherského Hradiště rád zveřejňuji zajímavosti, aktuality a krásy města," uvádí Stanislav Blaha s tím, že sociální sítě mají své klady i zápory. Lidé si podle něj při pohledu do monitoru v obýváku dovolí mnohem více, než když jsou k vám tváří v tvář. Využívají anonymity a mnohdy reagují zbytečně vyhroceně.