„Plastika se stávala terčem vandalů a různá poškození se v součtu začala podepisovat na celkovém stavu plastiky. Socha byla na konci loňského roku poškozena a při demontáži jsme zjistili, že dřevní hmota je na některých místech ve velmi špatném stavu,“ informoval mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Po prohlídce sochy odborníkem bylo podle Chmelaře sděleno, že poškození je takové, že rekonstrukce by zahrnovala prakticky realizaci nové plastiky.

„Pokud se v budoucnu k tomuto rozhodneme, umístíme plastiku na klidnější místo Baťova kanálu, kde nebude pro vandaly tak snadno dostupná. Ostatně tento požadavek jsme již dříve obdrželi od obyvatel přilehlého bytového domu, kteří nás na poškození sochy upozornili,“ upřesnil Petr Chmelař.

V Jarošovském pivovaru uvařili Slunko, pivem pokřtili novou solární elektrárnu.
V Jarošovském pivovaru uvařili Slunko, pivem pokřtili novou elektrárnu

Jeho slova potvrdilo několik obyvatel Uherského Hradiště, včetně lidí, kteří se k záležitosti vyjadřovali na sociálních sítích.

„Bylo jen otázkou času, kdy se takto umístěné dílo stane obětí vandalů, což se potvrdilo. Bude vhodné mu najít místo, kde bude pod dohledem,“ nechalo se nezávisle na sobě slyšel několik obyvatel Staré Tenice.

Opakovaně přicházela K úhoně opakovaně pravá ruka skulptury, kterou kolemjdoucí našli ležet několikrát vyrvanou a pohozenou vedle lavičky.

Dřevěnou plastiku J. A. Bati s lavičkou slavnostně odhalili ve Staré Tenici 29. listopadu 2018. Jejím autorem je řezbář Tomáš Měsíček původem ze Strážnice. Náklady na její pořízení, včetně lavičky a instalace, se vyšplhaly přibližně na 40 tisíc korun.