„Jednu chvíli byla nesjízdná silnice na Mikulčině vrchu, poslali jsme tam proto traktor, aby závěje prohrnul. Navíc sypač s traktorem neustále jezdí v oblasti Studeného vrchu nad Březovou i na trase Starý Hrozenkov – Bystřice pod Lopeníkem," informoval ředitel Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík s tím, že sypač operuje rovněž na sjezdu do Bojkovic v okolí Bzové i Krhova a další v okolí Strání. Všude tam jsou podle něj silnice první i druhé třídy s uježděnou vrstvou sněhu.

Prvním celoplošným sněžením zkoušel pevnost nervů řidičů i silničářů končící listopad v noci ze středy na čtvrtek, než se přehoupl do prosince. Údržbáři vozovek byli naštěstí připraveni, a tak na Slovácku nebylo nutné řešit závažné kalamitní situace. Ve čtvrtek ráno podle slov ředitele Správy a údržby silnic Slovácka Rostislava Buchtíka jsou silnice v našem regionu kryté posypem, mokré a hlavně sjízdné.

„Jediný závažnější problém jsme měli s kamionem mezi Bojkovicemi a Pitínem kolem 23. hodiny blokujícím dopravu. To se ale během pár desítek minut vyřešilo," řekl Slováckému deníku Rostislav Buchtík. Sněžit u nás přitom podle jeho slov začalo už ve středu kolem 19 hodiny. „Přednostně jsme se proto pustili do údržby silnic první třídy a pochopitelně měla prioritu I/50. Klouzalo to chvíli ve Chřibech, kde jsme v té době měli dva posypové vozy.

V oblasti Bílých Karpat mezi Starým Hrozenkovem, Rasovou a Bánovem v té době nepřetržitě pendlovaly také dva posypové vozy. Tam jsme však kolem 20. hodiny museli přidat traktor," popisoval situaci šéf silničářů. V té době podle něj napadly v oblastech výše položených silnic zhruba čtyři centimetry sněhu. Sníh naštěstí při teplotách kolem nuly nenamrzal. „Kolem 21. hodiny jsme se mohli pustit do ošetřování silnic druhé a třetí třídy. Jednalo se především o trasu Uherské Hradiště, Zlín přes Bílovice, pak Uherské Hradiště, Kunovice, Hluk, a také Staré Město, Polešovice, Moravský Písek," doplnil Rostislav Buchtík.

V průběhu noci na čtvrtek pak sněžení zesláblo. V okolí Rasové a Hrabiny leželo ve čtvrtek ráno zhruba sedm centimetrů mokrého sněhu. V té době ošetřovalo komunikace na území Uherskohradišťska dvanáct sypačů, kterým na Brodsku podle Buchtíka vypomáhalo šest traktorů.