Na cestách ovšem panoval nečekaný klid. Vyskytl se jediný problém. „V ranních hodinách uvízlo několik kamionů, které jely z Bystřice pod Lopeníkem na Rasovou. Situace se ale poměrně rychle podařilo vyřešit," uvedl mluvčí Uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

„Na Hradišťsku ani Brodsku jsme nezaznamenali jediný výjezd. Relativní klid byl i v dalších okresech v kraji, kde bylo jen osm nehod, při nichž byla lehce zraněna jedna osoba. Největší potíže jsme tak paradoxně řešili s naší tatrovkou, která ve Valašském Meziříčí samovolně sjela po zledovatělé cestě do příkopy, kde se převrátila," nechal se slyšet mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

„Nehod samozřejmě mohlo být daleko víc. Jednalo se však jen o drobné ťukance , které se nehlásí," doplnil Aleš Mergental.

Tradičně nejzaměstnanějšími lidmi byli silničáři, kteří například na Uherskobrodsku fungovali nepřetržitě. „Hlavě v okolí Starého Hrozenkova a Březové nebyl na přestávky vůbec prostor," potvrzuje Rostislav Buchtík ředitel Správy a údržby silnic Slovácka.

Krátce po sedmé hodině ranní ho Slovácký deník zastihl na inspekci v Buchlovských horách. „V noci jsme tady měli menší problémy, momentálně jsou ale cesty v perfektním stavu – vyčištěné, krásně černé," sdělil Buchtík potěšitelnou zprávu pro všechny řidiče.

V akci je na okrese 17 sypačů a 25 traktorů, které stíhají upravovat především hlavní tahy. „Na silnicích druhé třídy se jezdí po uježděné vrstvě sněhu, takže řidiči musejí být opatrní. Musím ale říct, že při svých cestách napříč okresem jsem žádné nehody nezaznamenal, šoféři jezdí ukázněně, nepředjíždí, neriskují," pochválil Rostislav Buchtík muže i ženy za volantem.