Od čtvrtku 15. listopadu večer do půlnoci jsme zaznamenali na území Uherskohradišťska pouze jednu dopravní nehodu, od páteční půlnoci do dopoledních hodin čtyři další kolize. Všechny nehody se ale obešly bez vážnějších zranění,“ sdělila mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR v Uherském Hradišti Jitka Zámečníková.

Příchod pravého zimního počasí prozatím bez větších obtíží zvládají také silničáři. „Přívaly sněhu nejsou nijak extrémní a sníh pod solným posypem velmi rychle taje. V posledních dnech jsme se více zaměřili na tradiční problematická místa, kterými jsou Kopanice, zejména pak Starý Hrozenkov a okolí. Pokud nezačne silně mrznout a sněžení nezhoustne, měla by být naše práce efektivní,“ poznamenal ředitel společnosti Správa a údržba silnic Slovácka Rostislav Buchtík, který na silnice regionu v pátek 16. listopadu nad ránem „vyslal“ celkem 17 posypových vozů a 26 traktorů.

Sníh „zajistil“ nárůst práce také pracovníkům Hradišťských technických služeb (HRATES). „V pátek 16. listopadu nad ránem se o údržbu městských komunikací staraly osádky tří nákladních vozů s posypem, dvě multikáry vybavené s radlicemi a dva traktory. Další osádka měla na starosti čistotu přechodů pro chodce a autobusové zastávky,“ vypočítal Antonín Bureš ze společnosti HRATES.

Aktuální situace na silnicích Ostravska

Cesta do Ostravy: Řidiči nadávají, silničáři se brání

Aktuální situace na silnicích Kroměřížska

Hasiči, policie a silničáři hlásí klid

Aktuální situace na silnicích Zlínska

Silničáři ve Zlínském kraji nabádají řidiče k opatrnosti