Zřejmě nejdelší dobu zasněžuje nejjižněji položené středisko Zlínského kraje, Skiareál Stupava v jihozápadní části Chřibů. „Pokud předpovědi vyjdou, mohlo by se u nás lyžovat už za několik dnů," poznamenal majitel tamního lyžařského areálu Lubomír Orel. Na Stupavě jsou přichystány pro milovníky zimních radovánek čtyři vleky. Nejdelší z nich je dlouhý půl kilometru.

„Zasněžovat jsme začali už v úterý kolem půl třetí ráno, kdy teplota klesla pod tři stupně, což je pro nás klíčové. Doufáme, že se nesetkáme s větším výkyvem teplot a nějakou oblevou, takže budeme moct pokračovat dál, abychom letos stihli vánoční svátky," prozradil provozovatel Skiparku Filipov Luboš Žák. K dispozici jsou tam pro lyžaře dva vleky o délce čtyři sta šedesát metrů a dva vleky dětské.

Sněhová děla mají připraveny také na Břestku, kde plánují jejich spuštění v sobotu 3. prosince, aby co nejdříve mohli zahájit provoz dvou vleků o délce čtyři sta padesát metrů a jeden vlek dětský.

Se spuštěním sněžných děl váhají v Osvětimanech, kde se návštěvníci mohou svézt na dvou vlecích o délce čtyři sta padesát metrů.

Na ideální pokrytí výhradně přírodním sněhem čekají sjezdovky Štrbáň ve Strání a na Velké Javořině, přičemž cena za jeden den lyžování na slovenském úbočí Velké Javořiny se pohybuje okolo patnácti eur.