„Zaznamenali jsme jen drobné nehody ve Strání a v Nedakonicích. Řidiči nejspíš nepřizpůsobili svou jízdu stavu vozovky, která trochu klouzala,“ informoval Rostislav Buchtík, jednatel Správy a údržby silnic Slovácka.

Že si většina mužů i žen za volantem dávala pozor, potvrdili i hasiči.

„Na Slovácku jsme dnes nezasahovali u žádné nehody,“ uvedl hodinu po poledni Pavel Řezníček, mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Nejhorší situace panovala na Uherskobrodsku okolo půl šesté ráno, silničářům se ale všechny cesty podařilo udržet sjízdné.

„Momentálně jsou všechny cesty ošetřené, jeden posyp vydrží za současné situace asi pět hodin. Opět ale hustě sněží, takže počítáme, že všechny vozy opět vyrazí do terénu,“ upřesnil Rostislav Buchtík.

Podle předpovědi počasí by mělo vytrvale sněžit celé odpoledne.

„Večer bude srážek částečně ubývat, místy i oblačnosti,“ uvedl Mojmír Martan z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V noci a ve středu by se sněhové přeháňky měly objevovat jen místy, zpočátku mohou být v polohách pod 400 metrů smíšené. V noci teploty klesnou až na -4 °C, přes den vystoupají na tři dílky nad nulou. 

Jednadvacetiletá Hradišťanka Tereza H. chtěla z Pákistánu propašovat devět kilogramů heroinu.
Ježíš, on mě zabije, říká s hlavou v dlaních Češka zadržená v Pákistánu