„Jak je všude nasněženo jezdí řidiči nepozorně, takže na silnicích Zlínského kraje došlo k několika nehodám v podobně ťukanců, nedobrzdění, nárazů po smyku do plotu nebo do značek, naštěstí nic vážného,“ řekla Deníku policejní mluvčí Milena Šabatová.

Provoz podle jejích slov brzdily kamiony stojící nedaleko Bohuslavic u Zlína. V Rožnově pod Radhoštěm i v Jasenné pak byly špatně sjízdné komunikace, stejně jako na Pinduli, či u Doubrav.

Silničáři s příchodem sněžení poslali do terénu většinu techniky. Například na Slovácku podle slov náměstka ředitele Správy údržby silnic Slovácka Jaroslava Miče dopoledne udržovalo vozovky 17 sypačů a šest traktorů.

Sněhová nadílka.
FOTOGALERIE: Zima ukázala svou tvář. Nabídla také krásná panoramata

„Před sedmou ranní jsme poslali do terénu většinu techniky, která vyjela zpočátku na Hradišťsku, s přesunem fronty se pak věnovala také silnicím na Brodsku. Silnice ve Chřibech jsou mokré a sjízdné, v Bílých Karpatech, doufám to zvládneme také,“ uvedl Jaroslav Miča.

Policisté i silničáři upozorňují řidiče, aby jezdili s opatrností, přizpůsobili jízdu stavu vozovky, a pokud nemusí vyjíždět, ať své cesty raději odloží.

„Celé je to o tom, jezdit pomalu a dávat si pozor,“ upřesnila Milena Šabatová.